Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Nejromantičtější místa pro zamilované

  Proč čekat až na Valentýna, abyste si navzájem vyjádřili lásku? Zde jsou ta nejúžasnější místa, která můžete navštívit při vaší příští romantické dovolené. Od mystické zahrady s potoky a jezírky v Itálii až po moře plné hvězd na Maledivách.

  Jezero Bled, Slovinsko

  Slovinsko má spoustu krásných míst, ale Bled patří mezi nejoblíbenější. Toto smaragdové jezero s malým ostrůvkem uprostřed a roztomilým kostelíkem je ohraničeno svěžími kopci. Nabízí neskutečná panoramata. Výstup ke zvonu kostela Nanebevzetí Panny Marie po 99 schodech je namáhavý, ale legenda praví, že když zazvoníte třikrát, přání, které zde vyslovíte, se musí splnit.

  Bruggy, Belgie

  Znáte lepší způsob, jak si užít romantiku, než při procházkách po dlážděných uličkách či plavbě po klidných kanálech? To si snadno splníte v takzvaných Benátkách severu. Zastavte se v kavárně na šálek belgické horké čokolády nebo se vydejte prozkoumat středověký hrad. Fanoušci Jeníčka a Mařenky budou zbožňovat hrázděné domy, které jsou ozvěnou těch ze slavného příběhu.

  Moře hvězd, ostrov Vaadhoo, Maledivy

  Pozorování hvězd je ztělesněním romantiky, ale co kdybyste si místo toho mohli zaplavat v moři plném třpytivých světel? Ty, které se objevují na hladině vody v atolu Raa, na Vaadhoo na Maledivách, jsou typem fytoplanktonu. Ten vyzařuje světlo, když se vlny pohybují a tvoří jedinečnou atmosféru.

  Zahrada Ninfa, Itálie

  Tato pečlivě upravená zahrada vypadá jako pohádková oáza, kde žijí mýtické bytosti. Byla vytvořena na počátku 20. století na troskách středověkého města Ninfa, v regionu Lazio jižně od Říma. Dnešní přírodní památka hostí listnaté magnólie, břízy, kosatec vodní a japonské javory, které šplhají po ruinách podél potoků a rybníků.

  Rio Celeste, Národní park Tenorio Volcano, Kostarika

  Pokud hledáte okouzlující místo, kde byste vyjádřili svou lásku nebo dokonce požádali partnerku o ruku, pak je Rio Celeste to pravé. Tato řeka v Kostarice je tak zářivá, že podle místních obyvatel získala svou neobvyklou nebesky modrou barvu, když Bůh umyl své modré štětce poté co dokončil oblohu. Její název koneckonců znamená „nebeský“. Celeste protéká bohatým národním parkem Tenorio Volcano.

  Colmar, Francie

  Paříž může být známá jako nejromantičtější město v Evropě, ale francouzský region Alsasko je také skvělou volbou pro zamilované. Město Colmar s lahodným vínem, hrázděnými domy, dlážděnými ulicemi plnými květin, kanály a fontánami vás i vaši drahou polovičku okouzlí. Plavte se po kanálu nebo se projděte po klidném Quai de la Poissonnerie ve městě, o kterém se říká, že inspirovalo Disneyho Krásku a zvíře.

  Kromlau Azalea and Rhododendron Park, Sasko, Německo

  Tento pečlivě upravený park vytvořený v 19. století v německém Sasku hostí jasně zelené listnaté stromy vedle klidných jezer a rybníků. Jeho nejoblíbenější dominantou je Rakotzbrücke, známý jako Ďáblův most. Jeho půlkruhový tvar se odráží ve vodě a vytváří iluzi napůl ponořeného kamenného prstenu zasazeného do přírody.

  Nesso, Itálie

  Pro romantickou krajinu plnou jezer a vodopádů navštivte italské Nesso. Města kolem jezera Como jsou všechna nádherná, ale Nesso, na půli cesty mezi Bellagio a Como, je obzvláště idylické díky kamenným mostům a impozantní soutěsce, z níž tryská řada vodopádů. Projděte se ruku v ruce přes Ponte della Civera a kochejte se čistou krásou vody, jež padá z rokle Nesso do smaragdového jezera.

  Sledujte nás na sítích