Více
  28.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Mexico City: tyhle zážitky jsou úplně zdarma

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mexico city nabízí spoustu atrakcí a možností, jak si hlavní město Mexika užít. Může se ale trochu prodražit. Pokud potřebujete počítat pesos, přečtěte si naše tipy na zážitky, které jsou úplně zdarma.

  Na kole po Paseo de la Reforma

  Připojte se ke stovkám obyvatel Mexico City, kteří jezdí na kole, na skútru a bruslích, v neděli, kdy je velká třída Paseo de la Reforma uzavřena pro automobily. Je potěšením tudy pomalu procházet a pozorovat davy na této hlavní tepně města. Pro nejlepší zážitek zamiřte ke stánku na kruhovém objezdu Glorieta de la Palma a půjčte si kolo zdarma. Budete muset zanechat průkaz totožnosti a dorazit brzy, aby na vás nějaké zbylo.

  Projděte se po Bosque de Chapultepec

  Utečte z městského ruchu do Bosque de Chapultepec, obřího zeleného prostoru o rozloze asi 1300 fotbalových hřišť, které se nachází na západ od módních čtvrtí Condesa a Roma. Začněte návštěvou sloupového Monumento a los Niños Héroes, mramorové pocty šesti kadetům, kteří údajně zemřeli při obraně Castillo de Chapultepec (hrad Chapultepec). Na samotný hrad je vstup v neděli zdarma, ale pouze pro obyvatele Mexika. Poté relaxujte u Lago Mayor, největšího jezera v parku a sledujte zamilované páry, jak si užívají romantickou plavbu na šlapadlech.

  Podívejte se na nástěnné malby Diega Rivery v Palacio Nacional

  Při návštěvě umělecké galerie není třeba utrácet peníze: můžete si zdarma prohlédnout díla ikonického mexického malíře. Diego Rivera, slavný muralista a partner Fridy Kahlo, strávil šest let zdobením hlavního schodiště Palacio Nacional svým mistrovským dílem Historie Mexika: Od dobytí k budoucnosti. Je to epické dílo, dokumentující zemi z předhispánských dob. Dávejte pozor na portrét Kahlo s přívěškem se srpem a kladivem, vyjádření jejího politického přesvědčení.

  Navštivte Museo Soumaya

  Za návštěvu muzeí v Mexico City budete obvykle muset zaplatit, ale vstup do Museo Soumaya je zdarma. Dobrá zpráva je, že tato nádherná galerie vystavuje i díla evropských mistrů. Mezi nimi je například JMW Turner, Claude Monet a Auguste Rodin. Zároveň tu najdete díla místních velikánů, včetně Rivery, Davida Alfara Siqueirose a José Clemente Orozca. Samotná budova je uměleckým dílem. Zakřivená zrcadlová ocelová konstrukce, kterou stojí za to si prohlédnout ze všech úhlů.

  Užijte si gurmánské lahůdky Mercado Medellin

  Procpat se přeplněnými uličkami Mercado Medellin a obdivovat stánky s občerstvením téměř přetékající dobrotami nic nestojí. Přijďte brzy a možná zahlédnete kuchaře testujícího ingredience pro večeři. Pravděpodobnější však je, že budete pozorovat místní nakupující a prohlížet si potraviny, které jsou ve vašem supermarketu méně k vidění – například štíra.

  Prozkoumejte pozlacený interiér Catedral Metropolitana

  Na Zócalo, centrálním náměstí v Mexico City, stojí Catedral Metropolitana, titánský římskokatolický chrám. Než vstoupíte, obdivujte velkolepou fasádu. Pokud tam budete ve správný čas, sledujte aztécké tanečnice, známé jako concheros, v tradičních šatech. Uvnitř si prohlédněte zlaté oltáře, propracované fresky a krásné stropy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ