Více
  16.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Co byste měli vědět, než navštívíte Mont Saint-Michel

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mont Saint-Michel, jedno z nejnavštěvovanějších míst ve Francii, přivítá ročně přibližně 2,5 milionu návštěvníků. Proto je důležité trochu plánovat. My vám s tím pomůžeme.

  Naplánujte si přenocování v oblasti

  I když je možné udělat si jednodenní výlet na Mont Saint-Michel z Paříže, je to dlouhá a vyčerpávající cesta. Místo toho si naplánujte, že v této oblasti strávíte alespoň jednu noc. Mont Saint-Michel se nachází na hranici regionů Bretaň a Normandie, které si oba zaslouží průzkum.

  Zvažte přenocování v Rennes, hlavním městě Bretaně. Rennes je 1,5 hodiny jízdy vlakem z Paříže. Autobusem to pak máte na Mont Saint-Michel přibližně hodinu jízdy. Další možností je Saint-Malo. Toto pobřežní město je také hodinu cesty od Mont Saint-Michel a je skvělým místem, kde můžete strávit večer u moře.

  Zjistěte si časy přílivu a odlivu

  Příliv a odliv Lamanšského průlivu se neustále mění, hladina vody kolem ostrova stoupá a klesá. Oba scénáře mají své výhody. Během přílivu se Mont Saint-Michel jeví jako by se vznášel nad vodou a ve správném světle vytváří zrcadlový odraz. Stejně zajímavý je odliv, který obklopuje obec pískem a umožňuje návštěvníkům projít se po jejím obvodu a pozorovat ji z jiného úhlu.

   Je to vlastně vesnice s obyvateli

  Při návštěvě je důležité mít na paměti, že Mont Saint-Michel není vymyšlenou turistickou destinací. Je skutečným domovem 44 obyvatel, včetně mnichů a jeptišek, které v opatství sídlí. Možná budete mít to štěstí, že při vstupu do opatství uslyšíte krásný zpěv sboru. Respektujte jejich domov a nefotografujte je, zejména během náboženských obřadů.

  Připravte se na stoupání a schody

  Stoupání na Mont Saint-Michel je náročné. Cesta vedoucí na vrchol je strmá, úzká a dlážděná. Je tu také velké množství schodů, které musíte vylézt, zvláště když se odvážíte do opatství. Nezapomeňte si vzít dobrý pár sportovních bot.

  Zvažte možnosti oběda

  Mezi známá jídla Mont Saint-Michel patří omelety a palačinky. Pozoruhodným místem je La Mère Poulard, který se nachází v blízkosti hlavního vchodu, když vstoupíte Královskou bránou. Nejznámější podnik na ostrově, La Mère Poulard, existuje již od roku 1888 a jeho notoricky známé nadýchané omelety mají být nejlepší na světě.

  Pokud chcete zážitek, připravte se, že za tradiční omeletu zaplatíte alespoň 28 EUR a zarezervujte si stůl předem, abyste se vyhnuli dlouhému čekání. Pokud jde o palačinky, oblíbeným místem mezi návštěvníky je Crêperie La Cloche. Bez ohledu na to, kam půjdete, pravděpodobně zaplatíte příplatek za jídlo ve vesnici.

  Projděte se po hradbách

  Za krásnými výhledy na pobřeží se vydejte nahoru k Porte Échauguette, která se nachází nalevo od hlavní vstupní brány, na procházku po hradbách opatství. Určitě zamiřte na Terrasse de l’Ouest, která nabízí ohromující panorama nad zálivem.

  Je tu řada míst, která stojí za to navštívit

  Vstup na Mont Saint-Michel je zdarma a celý den můžete strávit prohlížením vesnice a výhledů na okolí. Je tu však spousta dalších věcí, které můžete vidět a dělat, včetně muzeí, kostelů a samozřejmě velkolepého opatství posazeného na vrcholu. Do opatství se platí malé vstupné (10 EUR) a prozkoumání historické památky stojí za to.

  Na Grande Rue při cestě do opatství dávejte pozor na farní kostel Saint-Pierre, obklopený hřbitovem (kde odpočívá sama La Mère Poulard, Anne Boutiaut), kde se nachází stříbrná socha zasvěcená Saint-Michel. Je zde také Námořní muzeum, které nabízí pohled do okolního prostředí ostrova a jeho ekologie.

  Nákup suvenýrů mimo ostrov

  La Mère Poulard je také oslavována máslovými sušenkami, které jsou skvělým (a chutným) suvenýrem. Jsou na prodej po celé vesnici, ale lze je najít téměř v každém obchodě s potravinami ve Francii za zlomek ceny.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  1. Byli jsme tam koncem května. Citát :,, Do opatství se platí malé vstupné (10 EUR) a prozkoumání historické památky stojí za to.“ Z našeho pohledu absolutně nezajímavé vnitřní prostory. Za nás obrovské zklamání. Okolí je absolutně o něčem jiném.

  Comments are closed.