Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Chtěli byste si zalyžovat na ledovci? Ten Dachsteinský je od České republiky jen kousek

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jestli si chcete zalyžovat na ledovci, ten Dachsteinský je od České republiky nejblíže. Co do velikosti se sice nemůže s ostatními ledovcovými oblastmi příliš srovnávat, věřte ale, že má jiné přednosti.

  Co nabízí Dachsteinský ledovec

  Zdejší lyžařskou oblast lze využívat celoročně. V nadmořské výšce 2700 m se lyžařům otevírá krásný zimní svět s čerstvým vzduchem a působivými výhledy. Vedle upravených sjezdovek jsou pro návštěvníky připravené i další zajímavé atrakce, ovšemže v ceně skipasu, např. dachsteinský visutý most, vyhlídková plošina Sky Walk, takzvané „Schody do nikam“ a Ledový palác.

  Horní stanice Hunerkogel náleží k nejhezčím vyhlídkám ve Východních Alpách, navíc má k dispozici moderní panoramatickou restauraci, v níž se můžete sami obsloužit.

  Lyžování na Dachsteinu si užijí jak zkušení jezdci, tak začátečníci. K vytouženému vrcholu vás mohou dovézt tři lyžařské vleky nebo dvousedačková lanovka. Pro zapálené sportovce tady mají dokonce mezinárodní letní tréninkové centrum s udržovanými a značenými běžeckými stopami a snowpark.

  Známá lyžařská cesta Dachstein-Überquerung nadchne příznivce ski-touru. Jeden z klasických lyžařských přechodů Alp začíná na Dachsteinském ledovci a končí v hornorakouském Obertraun. Trasa dlouhá 25 km představuje báječný způsob, jak objevovat přírodní bohatství a kulturní krásy této oblasti, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

  Ramsau na Dachsteinu je místem pro posílení těla, mysli i duše, kde si olympijští nadšenci a světoví mistři doplňují energii, aby mohli dosáhnout špičkového výkonu. Město, nacházející se asi 400 m nad řekou Ennstal, nabízí vyváženou ubytovací strukturu s tříhvězdičkovými a čtyřhvězdičkovými hotely, penziony, apartmány. Kromě toho se lze ubytovat i ve zdejších kempech.

  Nádherné horské pastviny na úpatí jižní stěny Dachsteinu potěší mnoha kruhovými procházkami a ohromujícími výhledy. Jsou také ideální jarní lyžařskou oblastí s možností výpravy na plošinu Ramsau a se skvělými podmínkami pro běžkaře.

  Ramsau slibuje nejslunečnější lyžařskou oblast v Rakousku, rozmanité sjezdovky a zábavu pro celou rodinu. Na zdejší náhorní plošině a Dachsteinském ledovci je v provozu celkem šestnáct vleků. Ledovec je výchozím bodem vysokohorských turistických i horolezeckých výletů.

  Po lyžování na Dachsteinském ledovci můžete vyrazit za kulturou

  Možná byste neustálé lyžování rádi občas zpestřili nějakým kulturním zážitkem. Oblast je naštěstí bohatá na muzea a různé památky. Navštívit můžete třeba Alpinmuseum Austria-hütte, alpské muzeum, které je zároveň nejvyšším štýrským muzeem. Ukazuje geologickou historii mohutného masivu prostřednictvím vzorků hornin, fosilií a výzkumných výsledků. Otevřeno má od 20. května do 12. listopadu 2017 a od 23. prosince 2017 do 7. ledna 2018. Dostanete se sem od Schladmingu přes Ramsau až po stanici Dachstein-Seilbahn, k Austriahütte je to asi 30 minut pěšky.

  Pro milovníky hradů je tu Hohenwerfen, bývalá arcibiskupská tvrz z 11. století. Nachází se ve městě Werfen, cca 75 km od Dachsteinu.

  Při prohlídce lze zhlédnout kapli, mučírnu, ukázky sokolnictví a mnoho dalšího. Jsou tu také tři muzea, věnovaná sokolnictví, historii a architektuře hradu.

  Trasa k ledovci Dachstein

  K lyžařské oblasti na Dachsteinu dojedete ze Schladmingu v údolí Ennstal autobusem či automobilem po horské silnici přes náhorní plošinu Ramsau, která je dlouhá 18 km. Dále pojedete po dachsteinské panoramatické silnici k dolní stanici lanovky Türlwandhütte.

  Z Brna do rakouského Dachsteinu vám cesta autem zabere přibližně pět a půl hodiny (396 až 427 km), v závislosti na zvolené trase. Po aktuálně nejrychlejší trase z Prahy budete u Dachsteinu asi za pět a čtvrt hodiny (385 km). Na některých trasách se platí mýtné nebo tu probíhají stavební práce.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Londýn

  Zažijte strašidelnou atmosféru hřbitova z Drákuly

  Londýn není jen Tower Bridge a Big Ben. Najdete tu například místo, které bylo inspirací pro Narnii. Objevte s námi méně známé lokality, které rozhodně stojí za návštěvu.
  Londýn

  Umělecké galerie, květinový trh či luxusní čajový salon. Vydejte se do Londýna

  Vychutnejte si atmosféru tohoto pulzujícího velkoměsta. Objevujte moderní i historické budovy, galerie i divadla. Poradíme vám, do kterých zajít.
  Londýn

  Objevte Londýn, město pulzující životem

  Londýn nabízí pro každého něco. Od trhů po muzea, v tomto městě se dá podnikat skoro vše, na co pomyslíte. Čím ale začít? Pomůžeme vám s výběrem.
  Poznejte Orkneje, jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické severní záře

  Poznejte Orkneje, jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické severní záře

  Orkneje tvoří spolu s Shetlandami seskupení zvané Severní ostrovy. Skládají se z více než sedmdesáti ostrovů. Dvacet z nich je obydlených. Největším a současně hlavním městem je Kirkwall. Vychutnejte si takřka snovou krajinu Orknejí, nechte na sebe působit kouzlo starobylých zřícenin a kamenů, pohřebních mohyl i velkolepých romantických scenerií, obklopených zuřivým mořem. Orkneje jsou také považovány za jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické Aurory Borealis neboli severní záře.
  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.
  Reklama
  Reklama
  Reklama