Více
  20.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Aljaška, ráj pro milovníky dobrodružství – část 1

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Více jak 60 let od založení státu usiluje Aljaška o rozvoj cestovního ruchu. Jaká nabízí lákadla pro dobrodruhy a nadšence do outdoorových sportů?

  V roce 2019 Aljaška oslavila 60 let od založení státu. Při té příležitosti zvýšila počet aktivit nabízených turistům, aby přilákala další nadšence do své panenské přírody. „Mnoho zážitků návštěvníků je o ponoření do přírody a našeho způsobu života,“ říká Sarah Leonard, prezidentka a generální ředitelka Alaska Travel Industry Association. „Existují zde skvělá venkovní dobrodružství, jako je pěší turistika, pozorování velryb, jízda na kajaku, pozorování medvědů a trekking na ledovci.“

  Všechny hlavní letecké společnosti létají do a z Anchorage. Za zmínku také stojí, že Aljašská železnice se vine více než 800 km nejmalebnější částí státu. S neuvěřitelným přístupem a úžasně scénickými výhledy, které nabízejí lety helikoptérou, malými letadly či hydroplány, nebylo cestování po Aljašce nikdy jednodušší. Pokud neradi létáte, parádní výhledy se vám naskytnou i z palub výletních lodí. Zde je osm našich oblíbených dobrodružství, která byste měli přidat do svého seznamu.

  Spát na téměř opuštěném ostrově

  Přestože je ostrov Fox vzdálený, není tak těžké se na něj dostat. Nachází se v Resurrection Bay, v srdci národního parku Kenai Fjords a je dlouhý jen 5,8 km, široký 3,2 km a povětšinou hornatý. Nejlepší (a nejhezčí) způsob je chytit vlak z Anchorage do Sewardu. Ze Sewardu je to buď rychlá nebo dlouhá trajektová jízda na Purena’s Kenai Fjords Tours, podle toho, zda si budete chtít udělat po cestě více času na prohlídku fjordů, ledovců a pozorování papuchalků, lachtanů a velryb. Doporučujeme delší cestu zvolit alespoň pro jeden směr.

  Trajekt vás zaveze do Zátoky vzkříšení. Fox Island, zvěčněný umělcem Rockwellem Kentem v jeho knize Wilderness: A Journal of Quiet Adventure z roku 1920, je nyní domovem Kenai Fjords Wilderness Lodge s pouhými osmi kabinami a útulnou hlavní lóží. Odlehlost ostrova se rychle stává jednou z jeho hlavních atrakcí. Vypněte telefon a přeskakujte oblázky na březích Halibutské zátoky, vydejte se na hřeben za chatou pro epické výhledy, nebo kajakujte kolem zálivu.

  Vydejte se na první (a jedinou) Via Ferrata státu

  Když v únoru 2019 Tordrillo Mountain Lodge představila svou mnohamilionovou renovaci, oznámila vytvoření první a jediné via ferraty na Aljašce. Tato zábava oblíbená v Alpách znamená lezení s jištěním na ocelových lanech, přes železné žebříky a schůdky, jež vám usnadňují cestu vzhůru. Via ferrata Tordrillo je na okraji ledovce Triumvirate. Trasa je dlouhá 300 m a překonáte na ní několik hřebenů. Chata poskytuje veškeré potřebné vybavení, včetně obuvi, postrojů a helmy.

  Na saních se psy

  Setkejte se s profesionálními mushery a jejich nádhernými psi. Vydejte se s nimi na saních za psím spřežením pro nezapomenutelný zážitek na stezkách lemovaných břízkami. Pro dobrodružnější povahy je v nabídce i desetidenní cesta s pozorováním polární záře.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ