Více
  12.7 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Doporučujeme

  Nejčtenější

  Video

  Výběr redakce

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Výběr redakce

  DOPORUČUJEME

  Chrám Wat Rong Khun

  Oslnivě bílý chrám Wat Rong Khun v severním Thajsku

  Už z dálky se člověk diví, co se skrývá v tomto bizarně vyhlížejícím bílém chrámu. Wat Rong Khun se nachází asi pět km jižně od města Chiang Rai v severním Thajsku.
  Vídeňské ruské kolo

  Vídeňské Velké ruské kolo, které si zahrálo ve filmu

  Vídeňské obří ruské kolo, které je dominantou zábavního parku Prater, hrálo hlavní roli v jednom z nejslavnějších noirových filmů všech dob.
  Včela na květu

  Turecký „šílený med“. Sladká droga, která může zabíjet

  Slyšeli jste někdy o halucinogenním medu? Produkuje se hlavně v Turecku a Nepálu. Na černém trhu se jeho cena může vyšplhat až na více než 60 dolarů za cca půl kilogramu.
  Nine Mile Canyon

  Nine Mile Canyon, nejdelší umělecká galerie světa

  V Utahu, v „nejdelší umělecké galerii světa“, najdete 64 km starověkých petroglyfů a piktogramů. Některé jsou staré přes tisíc let.
  Kabukicho Robot Restaurant

  Když striptýz předvádějí roboti

  Kabaret, kde jsou všechny show girls androidky. Kde jinde hledat takový podnik než v japonském Tokiu. Navštivte Kabukicho Robot Restaurant.
  Cascais, Portugalsko

  Nejúžasnější přímořská města v Portugalsku

  Oceán hraje hlavní roli v portugalské kultuře, přičemž většina populárních měst a městeček v Portugalsku se nachází na pobřeží. Která jsou ta nejkrásnější?
  Japonské opice v horkých pramenech

  Japonské opice se zbavují stresu v horkých pramenech

  Japonští makakové v parku Jigokudani Monkey Park začínají většinu dní relaxací ve vlastní soukromé vířivce.
  Mešita

  Dovolená v muslimské zemi v období ramadánu

  Na světě je asi 7,6 miliardy lidí. A asi 24 % z nich (1,8 miliardy) drží v období ramadánu půst od východu do západu slunce. Každý den. Na celý měsíc. Jak se to dotkne vaší dovolené?
  Thajské aerolinky

  Aprílový vtip thajských aerolinek může vést k trestnímu stíhání pro urážku krále

  Aprílový žert, který na Twitteru uvedli zaměstnanci nízkonákladové letecké společnosti Thai Vietjet, by mohl vést k obvinění z trestného činu. Právník tvrdí, že vtípek urazil thajského krále Maha Vajiralongkorna.
  Lesotho

  Stopy dinosaurů i legendární průsmyk. Navštivte království Lesotho

  Království Lesotho je malá vnitrozemská země v Jižní Africe, která je známá svými tyčícími se horskými štíty a úchvatnými výhledy. Mezi turisty však zůstává stále spíše neobjevená. Vyrazte za dobrodružstvím.
  Jižní Izrael

  Která místa navštívit v jižním Izraeli

  Jih Izraele je převážně poušť. Je ale domovem úchvatných míst. Od Masady v Judské poušti po kráter Makhtesh Ramon v Negevu, zde jsou některá z nich.
  Podzemní Berlín

  Podzemní Berlín. Prohlédněte si bunkry, nemocnice či opuštěné stanice metra

  Prohlídka podzemního Berlína vás provede protileteckými kryty a tunely z druhé světové války. Také těmi, které se používaly k pašování lidí z východního Německa. Objevte podzemní nemocnici či opuštěné stanice metra.
  Jedovatá zahrada

  Cedule u zahradní brány hlásá: Tyto rostliny mohou zabíjet

  Inspirována legendárními botanickými zahradami v Padově, vytvořila anglická vévodkyně tuto zahradu zasvěcenou výhradně rostlinám, jež jsou smrtící, nebo narkotické. Navštivte Alnwick Poison Garden v Anglii.

  Nejmenší království na světě. 11 obyvatelům a kozám vládne král v sandálech

  Když neloví chobotnice nebo nepracuje na zahradě před svým bungalovem, král Tavolara vládne na částečný úvazek tomuto maličkému ostrovu s 11 obyvateli a 100 hbitými horskými kozami.
  Tacos

  Nejlepší tacos: skutečná chuť Mexika

  Nejde popřít světovou popularitu tacos, které jsou považovány za nejuniverzálnější mexický pokrm. Kde najdete ty nejlepší tacos v Mexiku?
  High Line

  High Line: Přeměna zchátralé železnice v oázu přírody uprostřed Manhattanu

  Z vyvýšené nákladní železnice se stal oblíbený městský park. Oáza zeleně mezi mrakodrapy. Tohle místo byste rozhodně neměli při návštěvě New Yorku vynechat.
  Mexico city

  Mexico City: tyhle zážitky jsou úplně zdarma

  Mexico city nabízí spoustu atrakcí a možností, jak si hlavní město Mexika užít. Může se ale trochu prodražit. Pokud potřebujete počítat pesos, přečtěte si naše tipy na zážitky, které jsou úplně zdarma.
  Tübingen

  Veganství, autobusy zdarma, daň na jednorázové příbory. Městečko Tübingen chrání planetu

  Tübingen je město nacházející se v Německu. Má pověst jednoho z nejzelenějších měst v Evropě, kde je veganství a šetrnost k životnímu prostředí zásadním přístupem.
  Seychely

  Snaha o záchranu ostrovů na Seychelech

  Cestovní ruch velmi ovlivňuje životní prostředí Seychel. Ostrovní stát se nyní snaží chránit svých 72 nízko položených korálových „Vnějších ostrovů“, než bude příliš pozdě.
  Omán

  Nejkrásnější místa Ománu

  Omán je malá země, přesto neuvěřitelné atrakce zaplňují každý kout jeho měst, vesnic i krajiny. Se svou přírodní krásou, autentickou architekturou a jedinečnou kulturou je Omán skvělou destinací pro všechny.
  Nový Zéland letadlo.

  Nový Zéland otevírá hranice dříve, než původně plánoval

  Nový Zéland po více než dvou letech izolace kvůli covid-19 otevírá své hranice pro některé mezinárodní cestující. Jak uvedla premiérka Jacinda Ardern, příliv turistů má podpořit národní ekonomiku.