Reklama
3.4 C
Czech
Úterý 24. března 2026
AktualityOblíbené portugalské letovisko nařizuje turistům, aby se oblékli. Jinak jim hrozí pokuta

Oblíbené portugalské letovisko nařizuje turistům, aby se oblékli. Jinak jim hrozí pokuta

Návštěvníci Albufeiry se možná budou muset brzy zahalovat, když se budou procházet po oblíbeném pobřežním městě. Vyplývá to z nového kodexu chování turistů, který navrhla městská rada.

Podle nových pravidel mohou turisté, kteří se budou po městě potulovat v plavkách, dostat pokutu i více než 1 500 eur. Albufeira se tak připojuje k poměrně dlouhému seznamu evropských měst s podobnými zákony, mezi něž patří například Barcelona, Dubrovník nebo Nice, připomíná BBC.

Škodí to image města

Starosta Albufeiry José Carlos Martins Rolo zahájil veřejnou debatu o nových pravidlech chování turistů na veřejných prostranstvích.

V Albufeiře, která se nachází na jižním pobřeží Algarve, se běžně setkáte s turisty, kteří strávili den na pláži a procházejí se městem „částečně nebo úplně“ pouze v plavkách. To je problém pro image města.

Návštěvníci budou moci i nadále nosit plavky na plážích a oblíbených místech ke koupání, stejně jako ve vnějších hotelových prostorách, například u bazénů.

Kdo však bude „spoře oděn“ mimo tyto výjimky, může dostat vysokou pokutu až do výše 1 500 eur, uvádí server Euronews.

Pravidla budou postihovat i sex na veřejnosti

Albufeira je oblíbeným prázdninovým místem pro rodiny s krásnými plážemi, zábavními aquaparky a golfovými hřišti. Také je ovšem známá svými kluby a bujarým nočním životem.

V centru města se nachází takzvaná party ulice The Strip plná tematických barů a nočních klubů. Přitahuje mnoho mladých z Evropy, kteří sem jezdí na rozlučky se svobodou.

V navrhovaném dokumentu se uvádí, že je zapotřebí „naléhavě“ řešit nevhodné chování turistů. Zejména po loňském incidentu, kdy bylo osm britských turistů (mužů) přistiženo, jak během dne tancují nazí na vrcholu baru na Rua da Oura.

Navrhovaná pravidla se budou zabývat i dalšími problémy, které mají řešit „nevhodné chování“. Patří mezi ně zákaz konzumace alkoholu na ulici, močení, kálení a plivání na veřejnosti a také sexuální akty na veřejnosti, a to i uvnitř podniků a na terasách (např. v otevřených plážových barech), které jsou viditelné z veřejných prostor.

Nejčtenější

Město duchů plné písku. Kolmanskop je stínem zašlé diamantové slávy

Kolmanskop patří k nejpůsobivějším zastávkám na jihu Namibie. Bývalé diamantové město dnes pohlcuje písek, domy se rozpadají a z někdejšího bohatství zůstala jen fotogenická kulisa. Právě tahle kombinace historie a pouště dělá z Kolmanskopu místo, které by mělo být na mapě každého dobrodruha.

Nejlepší letiště a aerolinky pro rok 2026. Asie opět vítězí

Letecké žebříčky pro rok 2026 potvrdily dlouhodobý trend. Asijská letiště i aerolinky dominují globálnímu hodnocení, zatímco Evropa zůstává spíše v závěsu. Přesto si několik evropských hubů drží silnou pozici a pravidelně se umisťuje mezi světovou špičkou.

Proč nemáte zvedat spadlý telefon v letadle

Spadne vám telefon mezi sedačky a první instinkt velí ho rychle vytáhnout. Jenže právě to může být začátek velkého problému. Aerolinky i letečtí experti varují, že nešikovné sahání do úzkých prostor může spustit nebezpečnou situaci ve výšce deseti kilometrů.

Foça láká historií, mořem i legendami sirén

Malé město na egejském pobřeží Turecka znovu přitahuje pozornost. Eski Foça leží necelých 70 kilometrů od Izmiru a nabízí klid, který v jiných letoviscích mizí. Úzké ulice, kamenné domy a přístav plný lodí vytvářejí atmosféru starého rybářského města. Večer se tu chodí po promenádě, sleduje se život kolem a jí se ryby přímo u moře.

Nejšťastnější země světa pro rok 2026 je opět Finsko

Každoroční žebříček štěstí znovu potvrdil dominanci severu Evropy. Finsko si drží první místo už devátý rok v řadě. Překvapením je ale Kostarika, která se poprvé dostala do první pětky a výrazně poskočila oproti minulým letům.

Evropské aerolinky kvůli konfliktu na Blízkém východě posilují přímé lety do Asie a Afriky

Letecký provoz přes Blízký východ se zadrhl. Dopravci v Evropě rychle mění plány a navyšují přímé linky do Asie i Afriky. Reagují na chaos v regionu i rostoucí poptávku cestujících, kteří se tranzitu přes Dubaj nebo Dauhá vyhýbají.

Google umožní sdílet polohu ztraceného zavazadla s aerolinkami

Ztracená zavazadla patří mezi největší stres při cestování. Nová funkce od Googlu má pomoci pasažérům i aerolinkám najít kufry rychleji. Uživatelé Androidu nyní mohou sdílet přesnou polohu svého zavazadla přímo s dopravci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama