Více
  18.2 C
  Czech
  Pátek, 12 srpna, 2022

  4 národní parky v Anglii, které rozhodně stojí za návštěvu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V Anglii se nachází 10 z 15 pozoruhodných národních parků Spojeného království. Představují příležitost užít si rozmanitou krajinu, divokou přírodu a bohatou kulturu. Každý z nich zachovává své přírodní prostředí a dědictví odlišným způsobem. Vybrali jsme pro vás 4 z nich.

  Národní park Broads

  Národní park Broads je největším chráněným mokřadem v Anglii a nabízí malebné vodní cesty, které jsou domovem vzácných divokých zvířat. Jeho bohatá historie a nenahraditelné ekosystémy sem lákají mnoho návštěvníků. Od té doby, co zatopené uměle vytvořené vodní cesty vybudované těžbou rašeliny vytvořily tento ekologický poklad, funguje The Broads jako třetí největší vnitrozemská vodní cesta.

  Broads Authority se nyní stará o zachování rostlin a zvířat, která infiltrovala tento region, což umožňuje rekreaci a zároveň dbá o vodní cesty parku. Je to jediný národní park v Anglii, který se rozprostírá na okraji města. Broads zahrnuje mnoho zachovalých stanovišť, jako je slatina, lesy či pastviny, které baví návštěvníky. Objevte biologickou rozmanitost parku prostřednictvím nenáročných stezek pro pěší a cyklostezek, zatímco plachtění, plavba lodí a rybaření jsou dalšími způsoby, jak park prozkoumat.

  Národní park Dartmoor

  Národní park Dartmoor je prosperující vřesoviště v jihozápadním cípu Anglie, kde se nacházejí skalnaté žulové tory a kamenné kruhy. Jeho středověké vesnice, které pořádají tradiční akce, poskytují návštěvníkům příležitost zapojit se do zajímavé komunity a zároveň si užívat historickou archeologii parku a divokou zvěř. Správa národního parku Dartmoor zajišťuje zachování přírodních krás, divoké zvěře a kulturního dědictví oblasti.

  Prostřednictvím mnoha pěších a cyklistických tras v parku návštěvníci prozkoumají dramatickou krajinu Dartmooru, jako jsou strmá zalesněná údolí řek, stejně jako jeho útulné vesničky. Vzhledem k tomu, že Dartmoor je jediným národním parkem v Anglii, který umožňuje divoké kempování, návštěvníci se často setkávají s úžasnou divokou přírodou z očí do očí. Užijte si setkání s dartmoorskými poníky, kteří jsou v regionu původní.

  Národní park Exmoor

  Národní park Exmoor nabízí jedinečnou krajinu vřesovišť, lesů, údolí a zemědělské půdy, kterou příroda a lidé vytvářeli po tisíce let. Jeho středověké vesnice, pohřební mohyly, stojící kameny a římské pevnosti poskytují návštěvníkům působivou scenérii. Exmoor je vynikajícím místem k prozkoumání přírody prostřednictvím procházek, cyklistiky a jízdy na koni. Stezky pro pěší se proplétají prastarými dubovými lesy parku a vedou podél jeho řek a otevřeného vřesoviště.

  Vysoké útesy parku a expozice Bristolského průlivu z něj činí rozmanitou oblast, kde rozsáhlé průzkumy vedou k novým objevům, jako je například divoký jelen lesní a exmoorští poníci. Jeho tmavá obloha umožňuje návštěvníkům pozorovat hvězdy, zatímco jeho vnitrozemské vody a moře nabízejí turistům všech schopností možnost kanoe, kajaku a rybaření. Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou zůstat na souši, je Exmoor perfektním místem pro lezení po skalách, horská kola a pěší turistiku.

  Národní park Lake District

  Národní park Lake District s vysokými srázy a hlubokými ledovcovými jezery je největším národním parkem v Anglii. Nachází se zde Scafell Pike, nejvyšší hora země i nejhlubší jezero v Anglii. Prozkoumejte stezky kolem jezer a po vysokých hřebenech. 26 mil pobřeží a ústí řek tvoří národní park plný dramatických výhledů.

  Tam, kde řeky vtékají o moře, vytvářejí duny a v ústí řek se nachází bohatý mořský život. Díky velkému množství vody jsou zde příležitosti k veslování, plachtění, windsurfingu, jízdě na kajaku a rybaření. Lake District nabízí mnoho aktivit i na souši. Vyberte si mezi cyklistikou či návštěvou historických míst.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ