Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Vznášejte se na hladině Mrtvého moře

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mrtvé moře je oblíbenou turistickou destinací při návštěvě Izraele či Jordánska. Je tak slané, že není možné se v něm potopit. Co byste měli vědět před jeho návštěvou?

  Zábavná fakta

  V nadmořské výšce 430 m pod hladinou moře je Mrtvé moře nejnižší bod na Zemi, což je docela cool. S hloubkou 303 m je to také nejhlubší hypersalinní jezero na světě. Je 9,6x slanější než oceán, což z něj činí jednu z nejslanějších vodních ploch na světě.

  Jeho minerály mají léčivé vlastnosti

  Mrtvé moře obsahuje směs minerálů, které byly vědecky ověřeny a mají léčivé vlastnosti. Jeho draslík působí jako zvlhčovač a pomáhá vašemu tělu zotavit se po náročném cvičení. V kombinaci s bromidy pomáhá uvolnit napětí ve svalech a kloubech. Koncentrace sodíku posiluje váš imunitní systém, chloridy vápníku posilují kosti a nehty a hořčík má účinky proti stárnutí. Není divu, že se sem hrnou turisté z celého světa!

  Jeho bahno vás zanechá hedvábně hladké

  Při každé návštěvě Mrtvého moře je nutností pomazat se pořádným množstvím bahna. Vaše pokožka se pak bude od hlavy až k patě cítit revitalizovaná a hladší než po jakékoliv lázeňské proceduře.

  Před relaxací pořiďte fotografie

  I když máte GoPro nebo vodotěsný fotoaparát, super vysoká koncentrace soli zanechá na čočce film, který ji učiní dočasně nepoužitelnou. Chcete-li si tedy odvézt nějakou slušnou fotografii, pořiďte ji před tím, než se fotoaparát namočí.

  Mrtvé moře vysychá

  Mrtvé moře se alarmujícím způsobem zmenšuje, povrchová hladina klesá o více než metr ročně. Hlavním důvodem je pokles vody v řece Jordán, která vtéká do Mrtvého moře. Jedním z důsledků je vznik více než 5500 závrtů kolem pobřeží. Sbalte si tedy věci a navštivte Mrtvé moře, než se nenávratně změní.

  Nedaleko byly objeveny historické svitky

  Svitky od Mrtvého moře odkazují na starověké hebrejské svitky objevené v roce 1947 beduínským chlapcem v izraelské judské poušti. Tyto starověké rukopisy byly nalezeny v Kumránských jeskyních a později na mnoha dalších místech v Judské poušti poblíž Mrtvého moře. Jsou nazývány velkým archeologickým nálezem 20. století. Mají obrovský náboženský význam a obsahují fragmenty téměř z každé knihy Starého zákona.

  Dopřejte si relaxaci v lázních poblíž

  Pokud vaše potřeby relaxace a revitalizace nejsou uspokojeny samotným Mrtvým mořem, pak se nemusíte bát, protože v oblasti je několik lázní, kde se můžete nechat hýčkat. Le Meridien Hotel Spa je například jedním z nejpopulárnějších díky úžasnému vybavení, které zahrnuje bazén s mořskou vodou, vyhřívané minerální bazény a kompletní lázeňské centrum se saunou, masážemi a vířivkou.

  Je to kousek od některých z nejúžasnějších míst Izraele

  Během jednoho dne se můžete vznášet v Mrtvém moři, vylézt na Masadu, pravděpodobně nejkrásnější ruiny v Izraeli a vyrazit do Ein Gedi, ohromující přírodní rezervace plné přírodních pramenů. To vše je vzdáleno přibližně hodinu jízdy autem z Jeruzaléma, což činí z hlavního města Izraele ideální základnu pro vaši cestu k Mrtvému ​​moři.

  Noste staré plavky

  Vysoká koncentrace soli může odbarvit vaše plavky, takže nechoďte do Mrtvého moře v drahých bikinách, které jste právě dostali k narozeninám.

  Před vstupem do vody se neholte

  Toto je důležitá rada k zapamatování. Kvůli vysokému obsahu soli budou všechny řezy nebo citlivá místa ve vodě pálit jako blázen. Den před návštěvou tedy odložte žiletky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Srí Lanka buddhistické chrámy

  Srí Lanka. Země pohádkových buddhistických chrámů

  Vydejte se na Srí Lanku a objevujte její kulturu a historii prostřednictvím dech beroucích buddhistických chrámů. Které jsou ty nejkouzelnější, jejichž návštěvu byste si neměli nechat ujít?
  jeskynní město Uplistsikhe Gruzie

  Navštivte nejstarší gruzínské jeskynní město

  V Gruzii se nachází několik tajuplných jeskynních měst. Nejstarším z nich je Uplistsikhe. Některé jeho stavby pocházejí dokonce z doby železné. Navštivte ho s námi.
  Indie

  Navštivte krásy Indie – část 2

  Indie láká svou barevností, rozmanitostí chutí i vůní. Na poznání celé země byste potřebovali možná více než jeden život. Která místa si vybrat k návštěvě?
  Indie

  Navštivte krásy Indie – část 1

  Indie je obrovská. Nabízí nepřeberné množství míst k objevování i zážitků. Navštivte jeskyně, pouště i ostrovy a poznávejte geografickou i kulturní rozmanitost Indie.
  Poznejte tajuplnou Arménii

  Poznejte tajuplnou Arménii. Místo, kde podle Bible přistála Noemova Archa

  Arménskou republiku najdeme v jihozápadní Asii v pásmu Kavkaz a zároveň v pohoří Ararat, kde podle Bible přistála Noemova Archa. Ta je zároveň národním symbolem Arménie. V roce 301 byla první zemí na světě, která za své náboženství přijala křesťanství. Po mnoha letech válčení a genocidy ze strany Turků, se v roce 1991 pro rozpadu SSSR stala nezávislým státem.
  Jeskyně Ajanta

  Jeskyně Ajanta, výlet do starověké Indie

  Tento komplex skalních chrámů je jednou z vrcholných památek staroindické kultury. Podívejte se s námi do hor západní Indie a budete mít pocit, jako byste cestovali časem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama