Více
  8 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Top 5 věcí, které zažít na Jamajce

  Díky svému klidnému tempu, úžasným plážím, drsným horám, bujným deštným pralesům, malebným vodopádům a živé hudební scéně je snadné pochopit, proč je Jamajka jednou z nejoblíbenějších destinací v Karibiku.

  Je třetím největším ostrovem v regionu, má více kostelů na čtvereční míli a více rumových barů na hlavu než kterákoliv jiná země na světě.

  Není překvapením, že ostrov přitahuje spoustu návštěvníků a má co nabídnout cestovatelům všeho druhu. Ať už hledáte odpočinek, koupání nebo párty, na Jamajce to najdete. I když je snadné odpočívat většinu času na pláži, zkuste zažít místní hudební scénu a rastafariánskou kulturu, když jste tady. To dává ostrovu jeho ikonický šmrnc.

  Top 5 věcí, které můžete vidět a dělat na Jamajce

  Cliff jump v Rick’s Cafe

  Kavárna Rick’s Cafe byla založena v Negrilu v roce 1974 Richardem Hershmanem a nyní je na seznamu Top 10 barů na světě. Tato restaurace a bar s výhledem na oceán je oblíbeným místem pro místní i návštěvníky s velkolepými západy slunce a skoky z útesu. Pokud se na skákání z výšky do vody necítíte, můžete si jen odpočinout a vychutnat si drink s výhledem.

  Vydejte se na rumovou tour

  Rum, vyrobený fermentací a destilací cukrové třtiny, je jedním z největších exportů Jamajky. Pokud jste milovníkem rumu, máte šanci přiblížit se procesu výroby a degustace. Tour Appleton Estate v St. Elizabeth byla zvolena jako jedna z nejlepších v Karibiku. Vyrábí rum již od roku 1749 a každý rok ho vyrobí 10 milionů litrů. Nachází se v krásném údolí Nassau a nabízí možnost dozvědět se, jak se rum vyrábí (včetně ochutnávky).

  Poflakujte se na pláži

  Jamajka je bohatá na nádherné pláže. V Montego Bay se vydejte na Doctor’s Cave Beach na Jamajském Hip Stripu, jednu z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží v zemi s kilometry bezvadně bílého písku a jiskřivými vodami, o kterých se říká, že mají léčivé vlastnosti. Je to také skvělé místo pro šnorchlování. Pokud chcete něco více odlehlého, vyberte si Cornwall Beach. Pláž Seven Mile Beach v Negrilu má pirátskou historii a nabízí vodní sporty v úžasně tyrkysové vodě. Kromě šnorchlování a potápění si můžete půjčit vodní skútry nebo kajaky či si zajezdit po pláži na koni.

  Ztraťte se v oblacích

  Národní park Blue and John Crow Mountains leží na východě ostrova a pokrývá více než 100,00 akrů. Jako domov mnoha vzácných a ohrožených savců, obojživelníků a druhů ptáků je na seznamu světového dědictví UNESCO. Zdejší Modré hory jsou nejdelším pohořím na Jamajce a nabízejí neuvěřitelně bujnou scenérii 1300 druhů kvetoucích rostlin a 530 druhů kapradin. Je to skvělé místo pro pozorování ptáků a procházky po Holywell Nature Walks, které vás provedou vzácným tropickým mlžným lesem. Tento park se nachází kousek od Kingstonu a nabízí pěší turistiku, cyklistiku a výlety po kávových plantážích.

  Prozkoumejte Montego Bay

  Montego Bay je třetí největší město na Jamajce a nejlepší místo, kde hledat turistické bary, mezinárodní restaurace, krásné pláže a epické večírky. Můžete se plavit po řece Martha Brae na bambusovém voru, vyrazit na eko-dobrodružný výlet do jeskyní Rockspring nebo na návštěvu gruzínského sídla Rose Hall Great House z 18. století. Nachází se zde slavná Luminous Lagoon, jedna z nejoblíbenějších bioluminiscenčních zátok na světě.

  Sledujte nás na sítích