Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Šnorchlujte s lachtany a pozorujte obří želvy v prastarých lesích na Galapágách

  Na ekvádorském souostroví Galapágy, které se nachází 1 000 km od pevniny v Tichém oceánu, vládne příroda. Je považováno za jedno z nejlepších míst na světě, kde lze pozorovat divokou zvěř. Vydejte se po stopách Charlese Darwina a užijte si návštěvu Galapág na maximum.

  Prozkoumejte neobydlené ostrovy nedaleko ostrova Santa Cruz

  Nejlepší způsob, jak prozkoumat Galapágy, je lodí. Vyplujte na North Seymour, vulkanický ostrov oblíbený mezi ornitology. Pozorujte nádherné fregaty a žasněte nad námluvami terejů modronohých. Santa Fe je jedním z nejstarších ostrovů v souostroví. Zde uvidíte leguány, jak se schovávají ve stínu obřích opuncií. Případně se vydejte do Sullivan Bay a prozkoumejte 150 let starou měsíční krajinu tvořenou lávou.

  Vydejte se na kajaku podél kanálu Itabaca

  Popadněte pádlo a vyrazte na kajaku s průvodcem podél kanálu Itabaca, který odděluje Baltru od ostrova Santa Cruz. Tato klidná vodní cesta, lemovaná mangrovovými lesy a lávovými skalami, je domovem lachtanů, terejů modronohých, pelikánů hnědých, volavek a dalších zvířat. Dávejte si pozor na útesové žraloky bělocípé, kteří také obývají tyto vody.

  Výšlap na Cerro Tijeretas

  Pro jeden z nejlepších výhledů na Galapágách se určitě vydejte na Cerro Tijeretas, který se nachází na ostrově Isla San Cristobal. Je to jen 45 minut chůze od Puerto Baquerizo Moreno. Pokračujte na Carola Beach – když jsou podmínky klidné, je to skvělé místo pro koupání. A můžete dokonce zahlédnout želvy.

  Šnorchlujte kolem Kicker Rock

  Kicker Rock je vulkanická skála vyčnívající z moře, kterou nemůžete přehlédnout. Je domovem spousty tropických ptáků a terejů modronohých. Jsou to ale podvodní obyvatelé, které stojí za to vidět. Přirozená eroze vytvořila kanál mezi skalami, který slouží jako ideální místo pro pozorování nesčetných žraloků a rejnoků. Přijeďte ve správný čas a uvidíte stovky galapážských žraloků, hejna rejnoků skvrnitých, želvy, medúzy a občas i lachtana.

  Žasněte nad obřími želvami v Reserva El Chato

  Nemůžete vidět Galapágy, aniž byste se setkali s obří želvou sloní. Prohlédněte si je v jejich přirozeném prostředí v El Chato, přírodní rezervaci o rozloze 12 ha nacházející se ve vysočině Santa Cruz. Tato stvoření jsou opravdu obrovská – mohou dorůst až do délky 1,2 m a vážit přes 250 kg.

  Po příjezdu se zeptejte personálu parku, kde byly želvy tento den pozorovány. Pravděpodobně je najdete, jak se válejí v bahenních tůních nebo hledají potravu v lese Scalesia. Nezapomeňte si vzít sportovní boty.

  Objevte mláďata želv v Galapaguera de Cerro Colorado

  Dalším top místem, kde můžete vidět želvy, je Cerro Colorado Tortoise Reserve. Toto rehabilitační centrum je jedním z hlavních polopřirozených hnízdišť, které umožňuje vylíhnutí mláďat želv bez použití inkubátoru. San Cristobal měl dva endemické druhy obřích želv – bohužel jedna kvůli lovu vyhynula. Cílem centra je chránit vylíhlá mláďata do dospělosti. Po čtyřech měsících se mohou volně potulovat po 6ha rezervaci, než budou vypuštěni do volné přírody.

  Navštivte lachtany v Las Loberias

  Ať už se rozhodnete šnorchlovat v safírově modrém moři a pozorovat mláďata lachtanů, nebo se vydat na procházku podél pobřeží, Las Loberias – nacházející se na San Cristobal – jistě uchvátí každého návštěvníka. Na této pláži, která je často chválena jako nejlepší bezplatné místo na Galapágách, jsou lachtani, leguáni, krabi poustevníci a želvy, z nichž všichni rádi svým návštěvníkům zapózují na fotografii.

  Podívejte se na mořské leguány v Las Tintoreras

  Další hotspot pro vodní život, Las Tintoreras – nacházející se v Puerto Villamil – je domovem stovek, ne-li tisíců mořských leguánů. Uvidíte také žraloky a příležitostně i rejnoky, tuleně, mořské koníky, a dokonce i tučňáky. Dostanete se sem snadno, pouhých 10 minut jízdy lodí z ostrova Isabella.

  Sledujte nás na sítích