Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Než uzavřete dohodu o house sittingu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Starat se někomu o dům a bydlet v něm zadarmo je lákavá představa. Existují ale věci, které byste si měli s majitelem nemovitosti ujasnit ještě před tím, než se definitivně dohodnete. Které to jsou?

  Přečtěte si pár tipů, na co se zaměřit při dojednávání house sittingu. Z pohledu majitele to jsou skutečnosti, o kterých by se rozhodně měl zmínit předem, z pohledu správce nemovitosti zas takové, na které by se neměl zapomenout zeptat.

  Bezpečnostní kamery a sledovací zařízení

  Externí bezpečnostní kamery jsou většinou v pořádku. Obecně ale není vhodné, abyste měli instalovány vnitřní kamery po celém domě. Zrovna tak hlasové monitorování. Je to v rozporu s důvěrou, na které je vztah při house sittingu založen. Už vůbec nepřipadá v úvahu jejich zatajení! V mnoha zemích je tajné nahrávání navíc nezákonné. Někdo si s kamerami starosti nedělá, jiný ano, ale je fér na ně upozornit předem. Pokud to vyžaduje pojištění vašeho domu, poskytněte správci možnost kamerový systém uvnitř domu vypnout, když je doma a znovu aktivovat (stejně jako alarm), když odchází.

  Nyní, když je zabezpečovací zařízení mnohem cenově dostupnější, je důležité, abyste se na to jako hlídač domu zeptali co nejdříve. Předejte tak nepříjemnému překvapení.

  Veganské a ekologické záležitosti

  Stane se, že narazíte na domácnost, která přísně dodržuje například pravidlo žádných masných výrobků v kuchyni, používání ekologických toaletních potřeb, případně použití pouze kompostovací toalety. V pohodě, pokud se o tom budete bavit dopředu.

  Vzdálenost od civilizace

  Pro správce začátečníka to může být nepříjemná zkušenost, pokud při svém prvním house sittingu dorazí do soběstačného domu uprostřed divočiny. Určitě by o tom měl vědět dopředu. Případně bude potřeba poskytnout speciální zaučení na údržbu – solárního systému, sběru a správy dešťové vody atd.

  Další osoby v objektu

  Pokud máte ubytovaného, ​​strávníka nebo staršího příbuzného žijícího v objektu, v sousedním domě, nebo v areálu, je zdvořilé to předem probrat s vašimi novými domácími.

  Stavební práce s nepřijatelným hlukem

  Neodjíždějte vědomě na dovolenou kvůli stavebním pracím ve vašem domě, na sousedním pozemku, nebo v sousedově domě. Pro vašeho domácího by to mohlo znamenat zásadní problém při práci z domova.

  Vyprázdnění bazénu

  Pokud uvádíte nemovitost s bazénem, nevyprazdňujte ho před příjezdem domácího, abyste ušetřili za náklady na čištění a údržbu. Sdělte jim předem, že to plánujete udělat, a možná jim tím dáte příležitost se domluvit, že za údržbu bazénu zaplatí, aby ho mohli užívat.

  Placení zaměstnanci

  Nenechávejte si služby vrátného, zahradníka nebo jiného personálu a neočekávejte, že správce domu bude osobně vyplácet mzdu bez předchozího souhlasu.

  Neplacená péče o ubytování typu B & B, Airbnb, hotel nebo pronájem

  Starat se někomu o podnikání, aniž by za to byl člověk placený, to je nepřijatelné. Jedná se o práci, nikoliv o house sitting. Pokud to přesto chcete zkusit nabídnout neplacenému správci, jasně by to mělo být sděleno. A fér by bylo rozdělit se o příjem.

  Zrušení na poslední chvíli

  Mohou se přihodit nečekané situace, úmrtí v rodině apod. Nicméně vezměte v úvahu, že váš domácí už nejspíš zaplatil za letenku a storno poplatky nejsou levné. Pokud musíte dohodu zrušit, měli byste se pokusit najít protistraně náhradní ubytování, zaplatit jeho náklady, nebo mu pomoci sehnat alternativní house sitting v okolí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Filipíny nejstarší tatérka

  Tetování s příběhem? Vyrazte na Filipíny za nejstarší tatérkou

  Tisíce turistů ročně míří do zapadlé horské vesnice na Filipínách. Důvodem je touha po tradičním ručním tetování od místní legendy. Je jí stoletá Whang Od Oggay, nejstarší filipínská tatérka.
  Mrtvé moře

  Zmizí Mrtvé moře z povrchu zemského?

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulé svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  House sitting očekávání

  House sitting není dovolená. Vyhněte se zklamání

  Bydlet si zadarmo v domě na pláži zní jako sen. Díky house sittingu se vám může splnit. Ale nemusí to být jen procházka růžovým sadem. Vyvarujte se nereálných očekávání.
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  House sitting

  Nereálná očekávání od house sittingu

  Někdy prostě věci nejdou podle plánu. Když jste ovšem na druhé straně světa a máte tam strávit několik měsíců, může to být velice nepříjemná zkušenost. Proč se někdy house sitting pokazí?
  Etiketa house sittingu

  House sitting, vztah založený na důvěře

  House sitting není jen bydlení zadarmo. Jedná se o vztah, který by měl mít určitá pravidla. Jaká je nepsaná etiketa dohod o house sittingu? Co dělat a čeho se vyvarovat.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama