Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  Nekonečně dlouhé písečné pláže v zapomenuté části Thajska – souostroví Phi Phi v provincii Krabi

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mezi nejkrásnější thajská souostroví patří bezesporu Phi Phi v provincii Krabi. Tuto překrásnou a také trochu zapomenutou část Thajska proslavil roku 2000 film Pláž s Leonardem di Capriem v hlavní roli. Od té doby zájem o tento exotický ráj stále stoupá.

  Díky nekonečně dlouhým, bělostným plážím s jemným pískem, které lemují majestátně tyčící se vápencové útesy a vzrostlé kokosové palmy, průzračnému, tyrkysovému moři, ve kterém to žije, romantickým zátokám či dechberoucí přírodě s bujnou vegetací je souostroví nazýváno „Perlou Andamanského moře“.

  Šest ostrovů Phi Phi

  Souostroví Phi-Phi tvoří celkem šest ostrovů, přičemž trvale obydlený a turisty hojně navštěvovaný je pouze jeden z nich, a to největší ostrov Koh Phi-Phi Don, který má tvar písmene H. Na menším ostrově Koh Phi-Phi Leh se slavnou zátokou z filmu Pláž je zakázána výstavba, avšak masové turistice se nevyhne ani on.

  Zbývající čtyři ostrovy jsou prakticky jen skaliska zarostlá bujnou vegetací.

  Hlavní ostrov Koh Phi Phi Don

  Horolezectví

  Jedna z nejlepších světových potápěčských lokalit má skutečně co nabídnout, podmořský svět je v této oblasti neobyčejně bohatý. Mikrosvět korálových útesů či pestrobarevná hejna ryb jsou hotovým rájem pro potápěče, na své si však přijdou i příznivci šnorchlování.  Průzračné vody Andamanského moře odhalují, že krásy souostroví Phi-Phi nejsou jen na souši, poklady ukrývá i mořské dno.

  Vítání jsou jak profesionální, tak amatérští potápěči, kteří mohou využít služeb některé z řady potápěčských škol na ostrově. Jste-li vyznavači adrenalinových disciplín, nenechte si ujít fakultativní výlet s instruktorem v podobě potápění se žraloky v okolí tzv. Shark Pointu.

  Horolezectví

  Vysoké vápencové skály přímo vybízejí k horolezectví. Nemáte-li potřebné horolezecké vybavení, můžete si je zapůjčit v některé z agentur na Koh Phi-Phi Don. Výhledy na tyrkysově modré moře a hustou, bujnou, svěží vegetaci připomínají fotografie z katalogu cestovní kanceláře.

  Neobydlený Koh Phi Phi Leh

  Zátoka Ao Maya (Maya Bay), na které se nachází ona populární pláž ze stejnojmenného filmu, patří k nejnavštěvovanějším místům v celé oblasti. Prohlídka filmových lokací na Koh Phi-Phi Leh je možná lodí, kterých v těchto místech dennodenně kotví desítky. Pakliže ale toužíte spatřit opuštěnou, panenskou pláž jako ve filmu, budete zklamání. Davům turistů se tu nevyhnete.

  Ubytování na Phi Phi

  Phi-Phi je jedním z nekrásnějších koutů Thajska, ale také nejdražších v celé zemi. Možnost ubytování je pouze na největším z ostrovů Phi-Phi Don, Phi-Phi Leh je neobydlený, protože tu není povolena zástavba. Alespoň prozatím.

  Na své si přijdou jak cestovatelé baťůžkáři, kteří nepohrdnou levnějším a také prostším typem ubytování, spokojení však budou hlavně nároční turisté vyžadující dokonalý plážový a hotelový servis. Luxusních resortů s veškerým komfortem je na ostrově dostatek, záleží jen na vás a vašich finančních možnostech.

  Ochutnejte thajskou kuchyni

  Na ostrově Phi-Phi se nachází celá řada výborných restaurací s širokou nabídkou lahodných thajských pokrmů. Na ostrově se setkáte převážně s plody moře, ať už pečenými, smaženými či dušenými, ale také klasickými thajskými pokrmy typu rýže a kari, polévkami, saláty, ovocem a zeleninou všeho druhu.

  Nejtypičtějšími přísadami do jídel jsou citrónová tráva, pálivé kari, zázvor či kokosové mléko. Bez těchto základních ingrediencí se thajská kuchyně téměř neobejde. Máte-li rádi, pálivá, pikantní jídla, na Phi-Phi a vůbec v celém Thajsku si jich užijete opravdu do sytosti.

  Chcete-li zažít skutečný ráj na zemi, splňte si svůj exotický sen a vydejte se poznat krásy Phi-Phi. Vynaložené finanční prostředky se vám bohatě vrátí v podobě neskutečných zážitků, ze kterých budete čerpat celý život.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Velikonoční ostrov

  Velikonoční ostrov: nejodlehlejší obydlený ostrov je opředen záhadami

  Díky své nejednoznačné minulosti Velikonoční ostrov (Rapa Nui) vyzařuje tajemství a jeho historie je protkána mytologií. Odhalte některá z jeho tajemství.
  Sakury v Japonsku

  Když v Japonsku kvetou sakury – 7 tipů na procházku bez davů

  V sezóně od konce února do května v Japonsku kvetou sakury. Exploze růžové barvy je skvělou příležitostí pro vycházky nejen v parcích. Kde najdete nejlepší místa na jarní romantiku a zároveň se vyhnete davům?
  Transsibiřská magistrála

  Transsibiřská magistrála: vystupte z vlaku a poznejte nejkrásnější zastávky na trati – část 2

  Jedna z největších staveb moderní doby. Nejdelší železnice na světě. Nejzásadnější dopravní tepna Ruska. Transsibiřská magistrála má mnoho "nej". Poznejte s námi ty nejkrásnější místa podél trati.
  Transsibiřská magistrála zastávky

  Transsibiřská magistrála: vystupte z vlaku a poznejte nejkrásnější zastávky na trati – část 1

  Transsibiřská magistrála je nejdelší železniční tratí na světě. Spojuje Moskvu s Vladivostokem a při putování po ní se vám nabízejí neskutečné výhledy z okna vlaku. A nejen to! Udělejte si pár zastávek, které budou rozhodně stát za to.
  Turkey

  Turecko – 10 zajímavostí, které vás překvapí

  Možná víte o řecko-římské historii Turecka, o jeho delikátní kuchyni a nádherném středomořském pobřeží. Turecko je ovšem plné překvapení. Přečtěte si 10 zajímavých faktů o Turecku, které vás určitě překvapí.
  Trhy v Indii

  Navštivte indické bleší trhy

  Byli jste někdy na bleším trhu? Pokud ano, víte, že tam narazíte na spoustu pokladů za pár kaček. A co teprve na těch indických! Přečtěte si, kde najdete ta nejlepší tržiště v Indii.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama