Více
  17.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 11 srpna, 2022

  Nekonečně dlouhé písečné pláže v zapomenuté části Thajska – souostroví Phi Phi v provincii Krabi

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mezi nejkrásnější thajská souostroví patří bezesporu Phi Phi v provincii Krabi. Tuto překrásnou a také trochu zapomenutou část Thajska proslavil roku 2000 film Pláž s Leonardem di Capriem v hlavní roli. Od té doby zájem o tento exotický ráj stále stoupá.

  Díky nekonečně dlouhým, bělostným plážím s jemným pískem, které lemují majestátně tyčící se vápencové útesy a vzrostlé kokosové palmy, průzračnému, tyrkysovému moři, ve kterém to žije, romantickým zátokám či dechberoucí přírodě s bujnou vegetací je souostroví nazýváno „Perlou Andamanského moře“.

  Šest ostrovů Phi Phi

  Souostroví Phi-Phi tvoří celkem šest ostrovů, přičemž trvale obydlený a turisty hojně navštěvovaný je pouze jeden z nich, a to největší ostrov Koh Phi-Phi Don, který má tvar písmene H. Na menším ostrově Koh Phi-Phi Leh se slavnou zátokou z filmu Pláž je zakázána výstavba, avšak masové turistice se nevyhne ani on.

  Zbývající čtyři ostrovy jsou prakticky jen skaliska zarostlá bujnou vegetací.

  Hlavní ostrov Koh Phi Phi Don

  Horolezectví

  Jedna z nejlepších světových potápěčských lokalit má skutečně co nabídnout, podmořský svět je v této oblasti neobyčejně bohatý. Mikrosvět korálových útesů či pestrobarevná hejna ryb jsou hotovým rájem pro potápěče, na své si však přijdou i příznivci šnorchlování.  Průzračné vody Andamanského moře odhalují, že krásy souostroví Phi-Phi nejsou jen na souši, poklady ukrývá i mořské dno.

  Vítání jsou jak profesionální, tak amatérští potápěči, kteří mohou využít služeb některé z řady potápěčských škol na ostrově. Jste-li vyznavači adrenalinových disciplín, nenechte si ujít fakultativní výlet s instruktorem v podobě potápění se žraloky v okolí tzv. Shark Pointu.

  Horolezectví

  Vysoké vápencové skály přímo vybízejí k horolezectví. Nemáte-li potřebné horolezecké vybavení, můžete si je zapůjčit v některé z agentur na Koh Phi-Phi Don. Výhledy na tyrkysově modré moře a hustou, bujnou, svěží vegetaci připomínají fotografie z katalogu cestovní kanceláře.

  Neobydlený Koh Phi Phi Leh

  Zátoka Ao Maya (Maya Bay), na které se nachází ona populární pláž ze stejnojmenného filmu, patří k nejnavštěvovanějším místům v celé oblasti. Prohlídka filmových lokací na Koh Phi-Phi Leh je možná lodí, kterých v těchto místech dennodenně kotví desítky. Pakliže ale toužíte spatřit opuštěnou, panenskou pláž jako ve filmu, budete zklamání. Davům turistů se tu nevyhnete.

  Ubytování na Phi Phi

  Phi-Phi je jedním z nekrásnějších koutů Thajska, ale také nejdražších v celé zemi. Možnost ubytování je pouze na největším z ostrovů Phi-Phi Don, Phi-Phi Leh je neobydlený, protože tu není povolena zástavba. Alespoň prozatím.

  Na své si přijdou jak cestovatelé baťůžkáři, kteří nepohrdnou levnějším a také prostším typem ubytování, spokojení však budou hlavně nároční turisté vyžadující dokonalý plážový a hotelový servis. Luxusních resortů s veškerým komfortem je na ostrově dostatek, záleží jen na vás a vašich finančních možnostech.

  Ochutnejte thajskou kuchyni

  Na ostrově Phi-Phi se nachází celá řada výborných restaurací s širokou nabídkou lahodných thajských pokrmů. Na ostrově se setkáte převážně s plody moře, ať už pečenými, smaženými či dušenými, ale také klasickými thajskými pokrmy typu rýže a kari, polévkami, saláty, ovocem a zeleninou všeho druhu.

  Nejtypičtějšími přísadami do jídel jsou citrónová tráva, pálivé kari, zázvor či kokosové mléko. Bez těchto základních ingrediencí se thajská kuchyně téměř neobejde. Máte-li rádi, pálivá, pikantní jídla, na Phi-Phi a vůbec v celém Thajsku si jich užijete opravdu do sytosti.

  Chcete-li zažít skutečný ráj na zemi, splňte si svůj exotický sen a vydejte se poznat krásy Phi-Phi. Vynaložené finanční prostředky se vám bohatě vrátí v podobě neskutečných zážitků, ze kterých budete čerpat celý život.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ