Více
  28.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Nejkrásnější místa Ománu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Omán je malá země, přesto neuvěřitelné atrakce zaplňují každý kout jeho měst, vesnic i krajiny. Se svou přírodní krásou, autentickou architekturou a jedinečnou kulturou je Omán skvělou destinací pro všechny.

  Velká mešita Sultan Qaboos

  Velká mešita Sultan Qaboos je jednou z nejznámějších mešit, které jsou pojmenovány po vůdci Ománu. Nachází se v Muscatu a rozkládá se na ploše 456 000 metrů čtverečních. Stavba mešity a okolní hradba je naprostým architektonickým skvostem. S oblouky, dekoracemi, světly a barvami je každý kout mešity ohromující. Nemluvě o nádherném křišťálovém lustru uprostřed mešity, výzdobě stropu a rytinách na stěně. Kromě architektonické krásy je mešita obklopena velkou zahradou s různými druhy rostlin, stromů a květin.

  Al Jebel Al Akhdar

  Al Jebel Al Akhdar neboli Zelená hora je jednou z nejznámějších hor v zemi. Je součástí pohoří Al Hajar v severním Ománu. Jak název napovídá, je Al Jebel Al Akhdar téměř zcela pokryt zelenými plantážemi a trávou. Se svými krásnými terasami a úžasným výhledem z vrcholu je jedinečným zážitkem pro milovníky přírody a hledače dobrodružství.

  Královská opera

  Královská opera v Muscatu je předním místem pro hudební umění a kulturu v sultanátu Omán. Dům má koncertní divadlo, umělecké centrum pro hudební, divadelní a operní produkce, hlediště, několik luxusních restaurací, kulturní trh s maloobchodem a je obklopený upravenými zahradami. Samotná budova opery odráží jedinečné současné umění a kouzlo ománské architektury.

  Wadi Bani Khalid

  Wadi Bani Khalid je jedním z nejznámějších vádí v Ománu. Nachází se v oblasti Al Sharqiyah. Má stálý průtok vody po celý rok a po jeho ploše jsou roztroušeny bazény a jezírka. Je obklopeno horami, což vytváří jedinečnou a mimořádně krásnou přírodní scenérii.

  Okres Muttrah

  Muttrah je jednou z nejznámějších čtvrtí v hlavním městě Governorate Muscat. Má historicky ekonomický význam jako centrum obchodu, protože bývala jedním z největších námořních přístavů v regionu. Čtvrť je také známá pro svůj tradiční trh souk.

  Jebel Shams

  Jebel Shams je další slavná hora, která se nachází v pohoří Al Hajar a je jeho nejvyšším vrcholem. Věří se, že Jebel Shams je prvním bodem, na kterém v Ománu vychází slunce. Tak dostal své jméno: Hora Slunce. Má dva vrcholy, vede na ní jedna z nejlepších turistických tras v Ománu a výhled z vrcholu je úchvatný.

  Salalah

  Salalah je město ležící v regionu Dhofar v jižní části Ománu. Je přírodním rájem zejména během období Khareef (monzun), které každoročně trvá od července do září. V Khareefu je Salalah zcela pokrytý zelenými plantážemi, mrholení zavlažuje krajinu téměř neustále.

  Národní muzeum

  Národní muzeum bylo otevřeno v Muscatu v roce 2016 s několika výstavami, které vysvětlují historii a kulturu Ománu. Kromě ohromující architektury samotné budovy jsou expozice uvnitř muzeí velmi kreativní, což z něj dělá jedno z nejlepších míst, která v Ománu navštívit.

  Pláž Khasab

  Khasab je jednou ze čtyř provincií, které se nacházejí v guvernorátu Musandam v nejsevernějším bodě Ománu. Má jednu z nejkrásnějších pláží. Často se jí říká „Norsko Arábie“ pro jedinečné horské scenérie připomínající fjordy. Delfíni a různé druhy ptáků často navštěvují tuto oblast a návštěvníci si je mohou užít při výletu lodí.

  Ras Al Jinz

  Ras Al Jinz je přírodní rezervací pro želvy zelené, které často navštěvují Omán, aby zde kladly vajíčka. Nachází se ve městě Ras Al Had ve východním Ománu. Návštěvníci se mohou připojit k několika prohlídkám a sledovat velkolepou cestu želv na pláž.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ