Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Navštivte krásy Indie – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Indie láká svou barevností, rozmanitostí chutí i vůní. Na poznání celé země byste potřebovali možná více než jeden život. Která místa si vybrat k návštěvě?

  Pokračování článku Navštivte krásy Indie – část 1.

  The Great Rann of Kutch

  Tato sezónní slaná bažina v poušti Thar nabízí krásný pohled. Je to největší solná poušť na světě o rozloze více než 1600 čtverečních km, která se během monzunů ocitá pod vodou. Nachází se ve státě Gujarat a sousedí s Pákistánem, tento úsek pouště má jeden z nejkrásnějších výhledů na západ slunce v zemi.

  Majuli

  Největší říční ostrov na světě, Majuli ve státě Assam, je kulturním hotspotem, stejně jako přírodním zázrakem. Tento svěží zelený ostrov na řece Brahmaputra, který je hostitelem několika náboženských a kulturních festivalů a akcí Assamu, je jednou z nejunikátnějších indických destinací.

  Taj-ul Masajid

  Mešita Taj-ul Masajid z 19. století v Bhópálu, Madhya Pradesh, je největší indickou mešitou. S ikonickou růžovou fasádou, zakončenou dvěma 18patrovými věžemi s mramorovými kopulemi, je tato nádherná stavba mistrovským architektonickým dílem.

  Živé kořenové mosty Meghalaya

  Tyto staré kořenové mosty, které vznikly tak, že vzdušné kořeny stromů rostou přes kmeny betelů rozmístěné přes řeky, slouží odvážným místním obyvatelům v několika částech státu Meghalaya po celá staletí. Ačkoli výroba mostu může trvat až 15 let, vydrží stovky. Najdete je v Cherrapunji, přezdívanému kvůli silným dešťům nejmokřejší místo na Zemi, a také v okolních městech Tynrong, Mynteng, Nongriat, Nongthymmai a Laitkynsew.

  Chrám Thanumalayan

  Tento historický chrám v Tamil Nadu je známý svými hudebními pilíři. Tyto sloupy, vytesané z jediného kamene, dosahující výšky 18 stop, vydávají při úderu různé hudební tóny. Století starý chrám také nabízí nádherné sochy a řezby. Jeho 40metrová fasáda plná detailních soch různých hinduistických božstev vám vyrazí dech.

  Skupina památek Khajuraho

  Toto místo světového dědictví UNESCO v Madhya Pradesh se skládá ze skupiny hinduistických a džinistických chrámů postavených v letech 950 až 1050 n. l. dynastií Chandela, která tehdy ovládala střední Indii. Kdysi na místě údajně stálo asi 85 chrámů, dnes jich zbývá jen 20. Propracované řezby, sochy a různé struktury z nich dělají místo, které byste měli navštívit alespoň jednou v životě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Srí Lanka buddhistické chrámy

  Srí Lanka. Země pohádkových buddhistických chrámů

  Vydejte se na Srí Lanku a objevujte její kulturu a historii prostřednictvím dech beroucích buddhistických chrámů. Které jsou ty nejkouzelnější, jejichž návštěvu byste si neměli nechat ujít?
  jeskynní město Uplistsikhe Gruzie

  Navštivte nejstarší gruzínské jeskynní město

  V Gruzii se nachází několik tajuplných jeskynních měst. Nejstarším z nich je Uplistsikhe. Některé jeho stavby pocházejí dokonce z doby železné. Navštivte ho s námi.
  Indie

  Navštivte krásy Indie – část 1

  Indie je obrovská. Nabízí nepřeberné množství míst k objevování i zážitků. Navštivte jeskyně, pouště i ostrovy a poznávejte geografickou i kulturní rozmanitost Indie.
  Mrtvé moře

  Vznášejte se na hladině Mrtvého moře

  Mrtvé moře je oblíbenou turistickou destinací při návštěvě Izraele či Jordánska. Je tak slané, že není možné se v něm potopit. Co byste měli vědět před jeho návštěvou?
  Poznejte tajuplnou Arménii

  Poznejte tajuplnou Arménii. Místo, kde podle Bible přistála Noemova Archa

  Arménskou republiku najdeme v jihozápadní Asii v pásmu Kavkaz a zároveň v pohoří Ararat, kde podle Bible přistála Noemova Archa. Ta je zároveň národním symbolem Arménie. V roce 301 byla první zemí na světě, která za své náboženství přijala křesťanství. Po mnoha letech válčení a genocidy ze strany Turků, se v roce 1991 pro rozpadu SSSR stala nezávislým státem.
  Jeskyně Ajanta

  Jeskyně Ajanta, výlet do starověké Indie

  Tento komplex skalních chrámů je jednou z vrcholných památek staroindické kultury. Podívejte se s námi do hor západní Indie a budete mít pocit, jako byste cestovali časem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama