Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Láká vás pobyt v přírodě, ale bojíte se nepohodlí? Vyzkoušejte glamping

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Glamping, který se již dostal do oxfordského slovníku, je popsán jako forma kempování zahrnující ubytování a zařízení luxusnější než ta, která jsou spojena s tradičním kempováním. Pravděpodobně uspokojí i ty nejnáročnější, kteří hledají útočiště v přírodě, aniž by se vzdali pohodlí či luxusu.

  Skalní táborníci mohou kritizovat „glampery“ za to, že jsou příliš nóbl a zhýčkaní na to, aby si postavili stan a opravdu kempovali. Nicméně pravda je, že glamping láká více lidí do přírody a nabízí tak vítanou úlevu od našeho rychlého života plného technologií širšímu okruhu lidí.

  Zahoďte tedy vzpomínky na nepohodlné karimatky, pokusy o uvaření kávy na vařiči v bouřce, nebo zatékání do stanu. Od kuchyní a pohodlných postelí až po horkou vanu a topení – zde je několik důvodů, proč se glamping stává čím dál tím oblíbenější.

  Předem postavené a odolné ubytování

  Zatímco si všichni představujeme tradiční kempování jako romantiku pod hvězdnou oblohou, počasí má často své vlastní plány. Každý tak někdy zažil zoufalé pokusy o postavení stanu v silném větru, kdy byl celý promáčený deštěm. Když se však vydáte na glamping, z tohohle zážitku obavy mít nemusíte.

  Vaše ubytování je postaveno a připraveno předem, jen čeká na váš příjezd. Od tradičních jurt, domů na stromě a ekologických staveb po safari stany, výběr luxusního ubytování je stále rozmanitější. Některá mají designové interiéry a horké vany. Ať už si vyberete cokoli, můžete si být jisti, že tam bude teplo, sucho a počasí vás nemůže zaskočit.

  Skutečná postel

  Zapomeňte na věčné převalování na tvrdé zemi a kameny, co vás tlačí do zad. Skutečná postel znamená kvalitní noční spánek. Už žádné probouzení za úsvitu ve vlhkém zpoceném spacáku.

  Teplo a světlo

  Ať už se jedná o solární svítidla, topná tělesa, krb se skutečným ohněm či normální elektřinu, nebudete se muset spoléhat na svíčky a baterky. Takže i když máte pocit, že trávíte večer v přírodě, nebudete se muset vzdát své oblíbené knihy, deskových her nebo vaření, jakmile slunce zapadne. V klidu si nabijete telefon a mnoho kempů má dokonce wi-fi, pokud si přejete zůstat v kontaktu se světem.

  Kuchyňské vybavení

  Zapomeňte na ohřívané fazole z konzervy nebo instantní polévky. Glamping přináší civilizovaný vynález plně vybavené táborové kuchyně. Vaření se sporákem či vestavěnou kuchyňkou se při glampingu stává potěšením. Grilovat tak budete moci i když zrovna nesvítí slunce.

  Stylové koupelny

  Zapáchající suché toalety a sprchové kouty vyrobené z plachty plné pavouků jsou důvodem, proč mnoho lidí tradiční kempování nevyhledává. Glamping jim přináší čisté sprchy, koupelny, nebo dokonce vany plné horké vody.

  Luxus a pohodlí glampingu ho odlišuje od klasického kempování. Neznamená to, že jste příliš nóbl nebo rozmazlení. Znamená to jen, že na konci vaší honosné dovolené se budete cítit naprosto uvolněně.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Cestování

  Skupinové versus soukromé zájezdy. Obojí má svá pro a proti

  Chcete vyrazit na dovolenou se svými nejbližšími, nebo raději poznáváte nové lidi a navazujete přátelství? Vyberte si ten správný typ zájezdu.
  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Plánujete vzít děti a jejich prarodiče na velkou rodinnou dovolenou? Zde je několik hlavních tipů a úskalí, kterým je třeba se vyhnout.
  Reklama
  Reklama
  Reklama