Více
  10.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Koh Phi Phi, Thajsko: tropický ráj z filmových pláten

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Koh Phi Phi je kousek asijského ráje, který se může pochlubit blankytnou vodou, zlatým pískem a idylickými scenériemi. Ohromující místo pro film Dannyho Boyla „Pláž“. Ten udělal z ostrova jednu z největších turistických atrakcí v Thajsku.

  Co v tomto tropickém ráji podnikat?

  Navštivte Phi Phi Leh

  Phi Phi Leh se po vydání filmu Pláž (2000) raketově proslavil, protože poskytl kulisu tomuto filmovému trháku. Očekávejte zde neopakovatelné přírodní krásy, skalnaté útesy, které se dramaticky vrhají do tyrkysové vody. Nikde v této oblasti není žádné ubytování, což vytváří poklidnou atmosféru, zvláště po odjezdu výletních lodí. Vydejte se do Maya Bay při západu slunce a sledujte, jak se obloha mění v karmínově růžovou.

  Pronajměte si loď

  Unikněte davům tím, že si pronajmete vlastní soukromou loď a prozkoumáte Koh Phi Phi. K dispozici je nepřeberné množství plavidel – od 12,8 m dlouhých katamaránů až po rychlé motorové čluny – k dennímu pronájmu z Phuketu, mnohé s kapitánem v ceně.

  Zkuste šnorchlování v Hat Yao

  Pro návštěvníky, kteří na Koh Phi Phi stráví pouze jeden den, by mělo být šnorchlování v Hat Yao tou nejlepší volbou. Voda je křišťálově čistá a teplá, což maximalizuje šanci spatřit řadu barevných a exotických mořských tvorů. Často jsou zde spatřeni žraloci černocípí a klauni.

  Výšlap do Ao Lo Dalam

  Koh Phi Phi není jen krásnou plážovou destinací, ale může se také pochlubit mnoha památkami na souši. Jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů, jak si je prohlédnout, je procházka po ostrově. Oblíbenou trasou je pohodlná 30minutová túra na vyhlídku na jižním konci Ao Lo Dalam. Očekávejte klidnou, hezkou zátoku s křivkou bílého písku a křišťálově modrou vodou. Je to ideální prostředí pro koupání po procházce.

  Útěk do zálivu Ao Pileh

  Ao Pileh Bay je odlehlý kousek thajského ráje. Tato velká, mělká zátoka je obklopena obrovskými vápencovými útesy pokrytými bujným porostem. Pod vodou najdete barevný korálový útes, který se hemží tropickými rybami. Popadněte šnorchl a vydejte se ho prozkoumat.

  Na kajaku kolem Koh Phi Phi

  Jednou z nejoblíbenějších aktivit přitahujících návštěvníky na Koh Phi Phi je jízda na kajaku. Je to skvělý způsob, jak prozkoumat odlehlé zátoky a jeskyně, kam se větší lodě nedostanou. Kajaky jsou snadno dostupné k pronájmu na Phi Phi Don, takže není třeba rezervovat předem. Zeptejte se personálu půjčovny, kde v okolí jsou nejlepší místa k návštěvě.

  Navštivte Mosquito Island

  Příhodně nazvaný Mosquito Island je domovem spousty obtěžujících komárů, takže si nezapomeňte vzít sprej proti hmyzu. Ale nenechte se těmito otravnými tvory odradit, protože tento ostrov se může pochlubit některými z nejznámějších vraků v regionu. Známý vrak King Cruiser je jednou z nejoblíbenějších památek, přední destinace pro vrakové potápění měří 85 m od přídě po záď.

  Pozorujte žraloky

  Žraloci černocípí a žraloci leopardí hlídkují ve vodách kolem Koh Phi Phi. Budete muset vstát brzy, abyste viděli tyto krásné dravce na výletě lodí z Phi Phi Don. Nejlepší místo, kde je vidět, je Shark Point, který se nachází hned vedle Long Beach. Ujistěte se, že jste vybrali zodpovědnou cestovní kancelář, která dává žralokům dostatek prostoru a nekrmí je.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS