Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Kam jezdí jen opravdoví dobrodruzi

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Thajsko, Chorvatsko, Egypt… Buď už jste tam byli, nebo tato místa znáte z fotek vašich známých. Existují vůbec ještě destinace, kam se vydávají jen opravdoví dobrodruzi? Existují. Přečtěte si, kde.

  Shromáždili jsme některá z nejizolovanějších a nejméně osídlených míst po celém světě pro ty nejodvážnější cestovatele, od Austrálie po Arktidu. Chcete se cítit více jako průzkumník, než jako turista? Zvažte naplánování cesty do jedné z těchto vzdálených destinací – ať už je to tajný ostrov nebo podceňovaný americký národní park.

  Ostrov Sokotra, Jemen

  Velká část ostrova Sokotra, součásti Jemenské republiky, je stále nedotčena moderní civilizací. Snad nic lépe nevypovídá o smyslu pro jinakost ostrova než jeho populace krvavých dračích stromů. Jejich vrcholky připomínají UFO a jasně červená míza vytéká z ran jako krev. Na ostrově žije asi 60 000 obyvatel, přičemž ročně ho navštíví maximálně 3000 lidí.

  Jak se tam dostat: Letiště Socotra je technicky funkční, ale kvůli válce v pevninském Jemenu je těžké najít lety. Podle National Geographic máte největší šanci na návštěvu tak, že získáte povolení od SAE nebo počkáte, až společnosti zabývající se ekoturistikou začnou nabízet výlety na ostrov.

  Nunavut, Kanada

  Na dalekém severním cípu Kanady leží Nunavut mimo všechny myslitelné trasy. Zhruba o velikosti Kalifornie, Texasu, Montany, Colorada a Nebrasky dohromady má divoké území populaci pouhých 38 396 lidí. A žádný semafor. Jedním z jeho nejkrásnějších míst je Baffinův ostrov plný fjordů, krystalických jezer, ledních medvědů a narvalů.

  Ostrov Macquarie, Austrálie

  Ostrov Macquarie není ničím jiným než skvrnkou země v Jižním oceánu, někde mezi Novým Zélandem a Antarktidou. Navzdory své velikosti je Macquarie domovem milionu královských tučňáků a je jediným místem na světě, kde jsou nad hladinou moře vidět kameny zemského pláště.

  Jak ho navštívit: Macquarie spravuje stát Tasmánie a je to častá zastávka na antarktických plavbách z Austrálie nebo Asie.

  Mramorové jeskyně, Patagonie, Chile

  Jeskyně nemusí být vždy tmavé a děsivé. Příkladem jsou Mramorové jeskyně hraničící s jezerem General Carrera, vzdáleným ledovcovým jezerem na hranici Chile a Argentiny. Vířící mramorové stěny, tvořené po 6000 let burácejícími vlnami, jsou živé a krásné, stejně jako okolní azurová voda.

  Ittoqqortoormiit, Grónsko

  Malé městečko Ittoqqortoormiit se nachází na východním pobřeží Grónska a je jednou z nejvzdálenějších obydlených oblastí Grónska. Jako by ostrov sám o sobě nebyl dost vzdálený. Když počasí není příliš nesnesitelně chladné, je známo, že 450 obyvatel města se vydává na výlety se psími spřeženími a nabízí kempování pro turisty dostatečně motivované k návštěvě. Pokud se náhodou dostanete do Ittoqqortoormiit v zimních měsících, můžete být také odměněni výhledem na polární záři.

  Anegada, Britské Panenské ostrovy

  Tento „utopený ostrov“ (je sotva nad hladinou moře) je lemován prázdnými, nádhernými plážemi. Ve skutečnosti byste se museli opravdu snažit, abyste našli úsek písku s jiným turistou. Anegada má zhruba 285 obyvatel a dostat se tam je díky rozsáhlým pobřežním útesům těžší než na ostatní Britské Panenské ostrovy. To sem přitahuje „trosečníky“. Pokud už se sem dostanete, korálové útesy jsou vynikající pro šnorchlování. Zejména pláž v Loblolly Bay na severovýchodním pobřeží.

  Jak ostrov navštívit: Trajekt Anegada Express, jehož provoz byl spuštěn v roce 2018, nabízí jízdy z Tortoly a Virgin Gorda čtyři dny v týdnu. Jízda trvá přibližně hodinu v každém směru.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Filipíny nejstarší tatérka

  Tetování s příběhem? Vyrazte na Filipíny za nejstarší tatérkou

  Tisíce turistů ročně míří do zapadlé horské vesnice na Filipínách. Důvodem je touha po tradičním ručním tetování od místní legendy. Je jí stoletá Whang Od Oggay, nejstarší filipínská tatérka.
  Mrtvé moře

  Zmizí Mrtvé moře z povrchu zemského?

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulé svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  House sitting očekávání

  House sitting není dovolená. Vyhněte se zklamání

  Bydlet si zadarmo v domě na pláži zní jako sen. Díky house sittingu se vám může splnit. Ale nemusí to být jen procházka růžovým sadem. Vyvarujte se nereálných očekávání.
  House sitting

  Než uzavřete dohodu o house sittingu

  Starat se někomu o dům a bydlet v něm zadarmo je lákavá představa. Existují ale věci, které byste si měli s majitelem nemovitosti ujasnit ještě před tím, než se definitivně dohodnete. Které to jsou?
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  House sitting

  Nereálná očekávání od house sittingu

  Někdy prostě věci nejdou podle plánu. Když jste ovšem na druhé straně světa a máte tam strávit několik měsíců, může to být velice nepříjemná zkušenost. Proč se někdy house sitting pokazí?
  Reklama
  Reklama
  Reklama