Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Jak přežít dálkový let. Těchto chyb se vyvarujte

  Sedět celé hodiny v letadle pravděpodobně nepatří mezi vaše oblíbené činnosti. Pokud ale cestujete daleko, není zbytí. Jak si čas na palubě zpříjemnit? Vyhněte se těmto chybám.

  „Dálkový let může být jistě skličující a stresující,“ říká HuffPost Casey Brogan, expert na cestování z Tripadvisoru. „Letiště a bezpečnostní kontroly obecně vyvolávají obavy cestujících, zvláště v poslední době, kdy se rychle mění různá opatření a omezení. Ale je důležité si připomenout, že pokud cestujete na dovolenou, čeká vás pak relax.“

  Kromě zaměření na světlo na konci tunelu existuje také mnoho způsobů, jak si let trochu zpříjemnit. Jakým chybám se vyhnout?

  Nepohodlné oblečení

  Vyhněte se těžkému a omezujícímu oblečení a místo toho zvolte měkké látky a strečové oděvy pro maximální pohodlí. Vrstvení je užitečné pro měnící se teploty v kabině. A nezapomeňte investovat do kompresních ponožek pro zdraví a pohodlí vašich nohou.

  Také se vyhněte těsné a omezující obuvi, když létáte. Uvolněte tkaničky, abyste se mohli vyzouvat a obouvat, kdykoli bude potřeba. Na konci letu pravděpodobně zjistíte, že vám otekly nohy. To je normální a je to další důvod, proč si vybrat pohodlné boty.

  Výběr sedadla u toalety

  Výběr sedadla může mít velký vliv na kvalitu vašeho letu. Pokud chcete mít klid, vyberte si sedadlo v oblasti s menším provozem. Posaďte se daleko od toalety a využijte procházku k protažení.

  Sledování hodin

  Pokud budete stále zírat na hodinky, bude se vám během dlouhého letu zdát, že čas běží mnohem pomaleji. Podobně se nedívejte na mapu ‚kde se právě nacházíme‘.

  Zapomenete zkontrolovat možnosti upgradu

  Nepředpokládejte, že si nemůžete dovolit upgradovat své sedadlo na dlouhém letu. Při online odbavení zkontrolujte tuto možnost. Pokud se odbavíte hned, jak je to možné, často zjistíte, že ceny jsou výrazně nižší než při koupi letenky.

  Nezbytnosti k spánku

  Pokud plánujete spát, měli byste si vzít dobré špunty do uší nebo sluchátka s potlačením hluku. Kvalitní maska ​​na oči také znamená velký rozdíl. A samozřejmě polštář, aby vás nebolelo za krkem. Ideální jsou ty, které se dají připevnit k opěrce hlavy.

  Létání bez zábavy

  Před odletem si stáhněte filmy, hudbu nebo podcasty do svých zařízení, jako je telefon, iPad nebo notebook. Mějte je před cestou plně nabité, abyste měli zaručené možnosti zábavy. Můžete si vzít s sebou i knihu, časopis či křížovky.

  Plán činností

  Je důležité vědět, co budete během letu dělat. Pokuste se spát, když je v cílovém místě noc. A pokud plánujete spát během letu, vyhněte se kofeinu a zkuste se projít po letišti, abyste se před nástupem na palubu unavili.

  Pokud potřebujte být vzhůru, raději se přihlaste k wifi a například pracujte. Sledování filmů vás může uspávat. Jet lag je velmi reálný, ale existují různé taktiky, jak usnadnit zvládnutí změny času, a to i po bezesných nocích.

  Nechoďte spát hned, jakmile přistanete v cíli. Snažte se, abyste synchronizovali své tělo s místními hodinami. Mnohem lépe se přizpůsobíte novému časovému pásmu.

  Cítit povinnost mluvit po celou dobu

  Když cestujete s kolegy, nemusíte sedět vedle nich. Dálkové lety jsou příliš dlouhá doba na to, abyste si povídali. Pokud během letu nepotřebujete spolupracovat, vyberte si na služební cestě, pokud je to možné, vlastní sedadlo a snažte se mezi vámi a spolupracovníky mít prostor.

  Spoléhání se na jídlo z letadla

  Pokud nesedíte v business třídě, nemáte zaručeno, že budete mít velký výběr jídel a občerstvení. Proto je nejlepší jíst těsně před odletem nebo si připravit vlastní jídlo.

  Zanedbávání sebepéče

  Být na dlouhém letu vám může připadat jako nějaká alternativní realita, kde neplatí čas a pravidla. Ale i tak je důležité starat se o sebe a své tělo, kdykoliv můžete. Každých pár hodin vstaňte, projděte se a protáhněte se. Vaše nohy vám poděkují.

  Nezapomeňte zůstat hydratovaní a užívat všechny vitamíny a léky, které jsou součástí vaší každodenní rutiny.

  Sledujte nás na sítích