Více
  20.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Itálie v zimě – proč ji navštívit v tomto ročním období

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zima je ideální čas na návštěvu Itálie. V této sezóně jsou ceny nižší a ve městech je méně turistů. Také se zde odehrává mnoho festivalů a akcí, které stojí za návštěvu. Přečtěte si důvody, proč je Itálie v zimě skvělou destinací a co zde rozhodně nevynechat.

  Užijte si Koloseum bez davů

  Pokud jste v Římě poprvé, určitě si nemůžete nechat ujít jeho nejslavnější budovu, Koloseum. Pokud cestujete v létě, pravděpodobně vás jeho návštěva nebude tak lákat kvůli nekonečným frontám turistů a vedru. Ani v zimě ho nebudete mít celé pro sebe, nicméně jeho návštěvu si určitě vychutnáte daleko více.

  Užijte si hory

  Od severu na jih mají milovníci hor v Itálii spoustu možností: lyžování, trekking, chůzi, snowboarding atd. K dispozici máte více než 400 lyžařských areálů po celé zemi. Nadšenci do zimních sportů se tu určitě nudit nebudou.

  Projděte si muzea

  Návštěva italských muzeí je rozhodně nezapomenutelný zážitek. Stejně jako Koloseum si ho užijete více bez nekonečných řad lidí. Ty totiž návštěvu muzea mohou proměnit v bitvu o dobrý výhled. Nejlepší je tedy navštívit italská muzea a galerie v sezóně, kdy je počet návštěvníků výrazně nižší.

  Vydejte se na jih pro zimní slunečné dny

  Itálie je zemí, kde i v zimě najdete destinace s mírným klimatem. Můžete se tak opalovat v nejchladnějších měsících v roce. Slavné destinace jako Řím, Neapol a Palermo mají teplejší zimní klima ve srovnání s jinými městy.

  Užijte si zimní italskou kuchyni

  Po dni stráveném prohlídkami památek, lyžováním nebo nakupováním není nic lepšího než si užít večeři s vynikajícím italským jídlem, dobrým vínem a několika přáteli. Od polenty po polévky, od lanýžů po houby, od rizota po masové pokrmy – každá část Itálie má své vlastní jedinečné a vynikající zimní jídlo.

  Využijte skvělé zimní výprodeje

  Zimní výprodej začíná v celé Itálii v prvních lednových dnech a končí na konci února. Jedná se o nejlepší sezónu pro nákupy v této světoznámé zemi módy. Buďte ovšem připraveni na souboj s davy odhodlaných zákazníků.

  Navštivte méně rušná vinařství

  Pokud jste milovníci vína a chcete ochutnat italská vína v autentických vinařstvích, je zima tím nejvhodnějším obdobím. Sklizeň hroznů proběhla v září a sklepy jsou plné nových lahví, které čekají na otevření. Další výhodou je, že majitelé mají více času věnovat se návštěvníkům a poskytovat informace o jednotlivých vínech.

  Ubytujte se v přepychových hotelích a vilách za nižší ceny

  Itálie je plná báječných ubytování, která jsou v letních měsících pro mnoho cestujících příliš drahá. Ale zima je ideální čas na rezervaci vysněného hotelového pokoje nebo dokonce vily. Díky nízké turistické sezóně spousta z nich není plně obsazená, a tak snižují ceny.

  Karneval v Benátkách

  Večírek na světoznámém karnevalu v Benátkách je skvělý způsob, jak v zimě zažít trochu veselí. V Benátkách je to jedna z hlavních událostí roku a město je plné lidí.

  Pokud si nechcete nechat ujít tento festival, měli byste si rezervovat hotel předem. Také v jiných městech se v zimě konají karnevaly, navštívit můžete třeba Viareggio nebo Ivrea.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ