Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  Ikona Londýna či strašidelný hotel. Objevte nejstarší stavby v Anglii

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Od strašidelného hotelu v Gloucestershire po úctyhodnou londýnskou věž Tower. Přečtěte si o nejstarších ikonách Anglie, budovách, které se dodnes užívají.

  Kostely, katedrály a opatství

  Kostel sv. Martina, Canterbury – 597 n.l.

  Malý starobylý kostel poblíž centra města Canterbury, kostel sv. Martina, je nejstarší nepřetržitě fungující kostel v Anglii. Často je označován jako první kostel založený v zemi. Kdysi to bývalo římské mauzoleum, kaple byla v 6. století zrekonstruována pro Berthu z Kentu, aby ji mohla využívat k soukromým modlitbám. Budova byla v roce 1988 označena za místo světového dědictví UNESCO, spolu s canterburskou katedrálou a opatstvím svatého Augustina.

  Canterburská katedrála – 597 n.l.

  Srdcem středověkého Canterbury je jeho obrovská katedrála, sídlo anglikánské církve. Katedrála v Canterbury, která byla založena v roce 597 n.l. a vysvěcena v roce 1070, má obrovský duchovní význam pro křesťany po celém světě. Právě zde byl v roce 1170 zavražděn Thomas Becket, nejslavnější arcibiskup katedrály. Nádherná stavba gotické a románské architektury je pozoruhodným místem. Její věže lze vidět z kopců obklopujících Canterbury.

  Kaple sv. Petra na zdi, Bradwell-on-Sea, Essex – 654 n.l.

  Tento jednoduchý, osamělý kostel, který byl postaven v 7. století anglosaským biskupem Ceddem, je jednou z nejstarších nepřetržitě používaných kaplí v zemi. Budova prošla několika obdobími úpadku a obnovy. Bývala používána jako stodola a poté byla znovu vysvěcena jako kaple v roce 1920.

  Věže a hrady

  Norwichský hrad – 1067 n.l.

  Vysoký podlouhlý hrad Norwich leží poblíž centra Norwiche na východě Anglie. Středověké opevnění, které bylo postaveno na příkaz Viléma Dobyvatele po dobytí Anglie Normany, sloužilo jako královská rezidence. Poté bylo téměř 500 let využíváno jako vězení. V 19. století prošla tato nádherná románská stavba se zdobnými arkádami rekonstrukcí a dnes je v budově muzeum a umělecká galerie.

  Věž sv. Jiří, Oxfordský hrad, Oxford – 1071 n.l.

  Věž sv. Jiří, jenž je nyní součástí Oxfordského hradu, byla postavena v roce 1071 pro Viléma Dobyvatele za účelem obrany města. Předchází zbytku hradu a je považována za nejstarší budovu Oxfordu. Dnes jsou návštěvníci vyzváni, aby vyšplhali čtyři podlaží na vrchol věže, kde si mohou užít úžasný výhled na univerzitní město.

  Bílá věž, Tower of London, Londýn – 1078 n.l.

  Impozantní středověký Tower of London není třeba nijak představovat. Historický hrad na severním břehu řeky Temže, který konkuruje Stonehenge jako nejnavštěvovanější anglické turistické atrakci, je známý svou pověstnou věznicí. Bylo zde popraveno několik členů anglické šlechty. V jeho srdci je Bílá věž, stará kamenná tvrz postavená na konci 11. století. Během své historie nabílená budova sloužila několika účelům, včetně královského ubytování a věznění. Dnes se ve věži stále nachází mučírna jako připomínka její kruté minulosti.

  Domy a hostince

  Ancient Ram Inn, Wotton-under-Edge – 1145 n.l.

  Tento hostinec z 12. století, považovaný za jeden z nejstrašidelnějších hotelů v Anglii, je zahalen legendou. Okouzlující dům prý byl postaven na pohanském pohřebišti. Našli se zde dětské kostry, údajně tu přebývá duch čarodějnice. Ancient Ram Inn se objevil v televizních pořadech, jako je Most Haunted.

  Saltford Manor House, Somerset – 1148 n.l.

  Tato nejstarší nepřetržitě obydlená budova v Anglii byla postavena 2. hrabětem z Gloucesteru ve 12. století. Je památkově chráněna. Ačkoli dům dnes vykazuje směs různých architektonických stylů, včetně Tudorovského krbu a fasády ze 17. století, podrobnosti o jeho původní normanské architektuře najdete v jeho ozdobných oknech a podloubí. Historické místo bylo časopisem Country Life prohlášeno za nejstarší dům v Británii v roce 2003 a v roce 2010 bylo prodáno za neuvěřitelných 1 275 000 liber.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Saské Švýcarsko

  Méně známé, přesto stojí za návštěvu. Národní parky v Evropě

  Většina cestovatelů nejspíše navštívila italské Dolomity, zasněžené vrcholky Švýcarska nebo Plitvická jezera v Chorvatsku. V Evropě lze ale nalézt i méně známé národní parky, které rozhodně stojí za návštěvu.
  Severské bruslení neboli „nordic skating“

  Severské bruslení neboli „nordic skating“ – 10 nejlepších míst ve Švédsku

  Nordic skating – v překladu severské bruslení, je známé také jako turistické bruslení, bruslení na divoko či bruslení na dlouhé vzdálenosti. Vzniklo ve Švédsku. Zde také najdete jedny z nejlepších lokalit, kde si ho vyzkoušet.
  ostrovy kolem Sicílie

  Objevte ostrovy kolem Sicílie

  Krásné výhledy, historické památky i životem pulzující města. To vše najdete na několika ostrovech obklopujících Sicílii. Udělejte si výlet lodí za jejich objevováním.
  termální lázně Saturnia Itállie

  Termální lázně v Toskánsku – 7 tipů pro únik a relaxaci

  Toskánsko je domovem mnoha horkých pramenů, z nichž většina se nachází v dramatických přírodních scenériích. Mnoho z těchto míst je nyní součástí uzavřených lázeňských center, stále však existují volně přístupná místa, kde můžete pohodlně relaxovat. Které termální lázně v Toskánsku stojí za návštěvu?
  Disneyland Paříž

  Paříž – město, které si můžete užít i s dětmi

  Francouzská metropole bývá označována za nejromantičtější město Evropy. Pro svoji jedinečnou atmosféru, obrovské množství památek, krásné květinové parky, Disneyland či vynikající gastronomii hodnou michelinských hvězd, láká ročně kolem 30 milionů turistů. Vydejte se do víru velkoměsta a seznamte tak sebe i své děti s tímto překrásným kouskem Francie.
  Betlém Neapol

  Máte rádi betlémy? Pak musíte navštívit uličku San Gregorio Armeno v Kampánii

  Neapol není známá jen tím, že je kolébkou pravé Neapolské pizzy, jež se dostala na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto město v Kampánii pod Vesuvem si turisty získalo také tím, že zde najdete slavnou uličku San Gregorio Armeno, kde seženete vše, co je potřeba pro výrobu betlému.
  Reklama
  Reklama
  Reklama