Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  13 nejúžasnějších pohoří pro milovníky horské turistiky

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Máte rádi aktivní dovolenou v přírodě? Pokud jste milovníci horské turistiky, přečtěte si našich 13 tipů na ta nejúžasnější pohoří, která rozhodně stojí za prozkoumání.

  Wengen, Švýcarsko

  Se svými tradičními dřevěnými domy a ulicemi bez aut je Wengen výletem zpět do počátků švýcarského cestovního ruchu. Prázdninové středisko leží na slunné plošině na úpatí Jungfrau s výhledem na ohromující scenérii údolí Lauterbrunnen. V zimě je to místo pro lyžaře, zatímco v létě do této malé oázy stoupají po železnici turisté a horolezci.

  Sierra Madre de Oaxaca, Mexiko

  Sierra Madre de Oaxaca je masivní pohoří, které se rozkládá převážně na území státu Oaxaca, ačkoli částečně zasahuje i do států Pueblo a Veracruz. V tomto regionu najdete také Sierra Juárez (rodiště bývalého prezidenta Benita Juáreze) a nejvyšší mexický vrchol Pico de Orizaba. Většina vrcholů je vysoká, pohybují se od 2 500 m do 3 000 m nad mořem.

  Crested Butte, Colorado

  Crested Butte, zastrčený v malém koutě v pohoří Colorado, je obklopen lesy a pohořími. Hory, třpytivá jezera a letní scenérie zelených lesů se během zimy zahalí malebnou přikrývkou bílého sněhu. Crested Butte je bývalé horní město, těžilo se tu uhlí. Osada nezískala svou reputaci oblíbeného lyžařského cíle až do 60. let. Dnes je známá pro běh na lyžích, extrémní lyžování, horskou cyklistiku, turistiku, horolezectví, jízdu na kajaku a rafting na divoké vodě.

  Aonach Eagach, Skotsko

  Na sever od Glen Coe se nachází skalnatý hřeben Aonach Eagach. Jeho délka je 10 kilometrů a je ideální pro extrémní horské dobrodružství. Jakkoli nebezpečné mohou být sjezdovky a terén, výhledy stojí za to.

  Národní park Narrows Zion, Utah

  Budete potřebovat povolení pro dvě delší túry shora dolů, ale neformálnější túra zdola nahoru, počínaje chrámem Sinawava a končící v Big Springs, žádné nevyžaduje. Užijte si řeku Virgin River, protékající kaňonem mezi úzkými stěnami téměř 200 m vysokých červených skal.

  Kaikoura Ranges, Nový Zéland

  Přímořské město Kaikoura, které se nachází několik hodin jízdy severně od Christchurch, je známé svým klidným, ekologickým přístupem a úžasným umístěním. Drsné hory se tu setkávají s nádhernou přímořskou krajinou. Vydejte se do hor pro úchvatný výhled na pobřeží a nenechte si ujít výlet lodí z Kaikoury.

  Město se může pochlubit bohatou maorskou kulturou. Vychutnejte si místní kulinářskou specialitu – čerstvě ulovené a vařené raky. Tato oblast také nabízí jedny z nejlepších příležitostí k pozorování velryb, delfínů a tuleňů na světě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reynisfjara Hra o trůny

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.
  Pomalé cestování destinace

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1

  Nevyhovují vám hektické itineráře a odškrtávání památek ze seznamu? Pokud raději nasáváte atmosféru nového místa a seznamujete se s místními obyvateli, tyto destinace jsou pro vás ty pravé.
  Noční obloha

  Chystáte se pozorovat hvězdy? Na co nezapomenout

  Nejednoho cestovatele už oslnila krása noční oblohy. Na světě jsou místa, kde vám miliony hvězd vyrazí dech. Přečtěte si, co nezapomenout sbalit do batohu, než se vydáte na noční dobrodružství.
  Cestování

  Skupinové versus soukromé zájezdy. Obojí má svá pro a proti

  Chcete vyrazit na dovolenou se svými nejbližšími, nebo raději poznáváte nové lidi a navazujete přátelství? Vyberte si ten správný typ zájezdu.
  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Jak si užít multigenerační dovolenou

  Plánujete vzít děti a jejich prarodiče na velkou rodinnou dovolenou? Zde je několik hlavních tipů a úskalí, kterým je třeba se vyhnout.
  Reklama
  Reklama
  Reklama