Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Vyzkoušejte nejlepší street food v japonském Kjótu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Narazit v Kjótu na street food opravdu není problém. Problémem spíše bude rozhodnout se, kterou z nepřeberného množství lákavých pochoutek si vybrat! Přečtěte si, které určitě ochutnat.

  Přečtěte si našeho průvodce, abyste zjistili, kde najdete nejlepší pouliční jídlo v tomto městě.

  Taiyaki

  Taiyaki je japonské sladké jídlo ve tvaru ryby, tradičně plněné červenými fazolemi. Lze ho ovšem plnit čímkoli od brambor přes čokoládu až po šlehačku. Podnik Naruto Taiyaki Honpo v Kjótu je proslulý svou jedinečnou recepturou taiyaki a přípravou z vysoce kvalitní pšenice. Dvě z nejpopulárnějších příchutí jsou taiyaki z červených fazolí a „zlaté“ taiyaki ze sladkých brambor. Jsou připraveny z velmi jemné mouky Kurosu. Balené taiyaki jsou také k dispozici, pokud chcete dovézt tuto sladkost domů.

  Yatsuhashi

  Yatsuhashi, jedno z nejslavnějších pouličních jídel jedinečných pro Kjóto, je japonská cukrovinka vyrobená z lepkavé rýžové mouky, cukru a skořice. Obvykle je tato pochoutka tvarovaná do obdélníku nebo trojúhelníku. A nejlepší místo pro yatsuhashi musí být Izutsu Yatsuhashi. Tento tradiční obchod, založený v roce 1805, nabízí různé druhy této cukrovinky. Bez ohledu na to, zda ho chcete vyzkoušet přímo na místě, nebo dovézt jako suvenýr pro své přátele, nemůžete Kjóto opustit bez jeho ochutnání.

  Takoyaki

  Takoyaki je japonské pouliční jídlo vyrobené z pšeničné mouky, tvarované do malé kuličky a obvykle je naplněno chobotnicí a cibulí, přelité omáčkou takoyaki. V Kjótu najdete chutné takoyaki ve stánku Takotora. S bohatými přísadami, křupavou strukturou a za dostupnou cenu je Takotora výjimečně vynikajícím pouličním jídlem.

  Dashimaki tamago

  Dashimaki tamago je japonský styl úpravy vajec, spočívající ve více vrstvách smaženého vejce na pánvi. Společnost Mikikeiran, založená v roce 1928, se nachází v samém srdci trhu Nishiki v Kjótu a má jedny z nejlepších tamago dashimaki v okolí. Díky směsi tří různých druhů vaječného žloutku a několika vrstev vajec má dashimaki tamago bohatou a sofistikovanou chuť.

  Namafu Dengaku

  Namafu dengaku je druh dengaku (jídlo, které se griluje nebo peče na plameni), jež je vyrobeno z lepkavé rýžové mouky, obvykle ve tvaru obdélníku. Fufusa v Kjótu nabízí řadu dengaku a do receptů začleňuje kreativní nápady.

  Wagashi

  Wagashi je jedním z nejoblíbenějších pouličních jídel v Japonsku. Jedná se o tradiční cukrovinky typicky vyrobené z rostlinných přísad, jako je mochi, anko a ovoce. V Kjótu je známý stánek Kofukudo, který nabízí různé druhy wagashi. Založen byl v roce 1868, a specializuje se na Monaka, druh wagashi z džemu z fazolí azuki. Kromě monaky se doporučuje také sezónní wagashi. Díky dlouhé historii si Kofukudo zachovává starou japonskou chuť wagashi a zaručuje jedinečnou texturu a chuť.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Srí Lanka buddhistické chrámy

  Srí Lanka. Země pohádkových buddhistických chrámů

  Vydejte se na Srí Lanku a objevujte její kulturu a historii prostřednictvím dech beroucích buddhistických chrámů. Které jsou ty nejkouzelnější, jejichž návštěvu byste si neměli nechat ujít?
  jeskynní město Uplistsikhe Gruzie

  Navštivte nejstarší gruzínské jeskynní město

  V Gruzii se nachází několik tajuplných jeskynních měst. Nejstarším z nich je Uplistsikhe. Některé jeho stavby pocházejí dokonce z doby železné. Navštivte ho s námi.
  Indie

  Navštivte krásy Indie – část 2

  Indie láká svou barevností, rozmanitostí chutí i vůní. Na poznání celé země byste potřebovali možná více než jeden život. Která místa si vybrat k návštěvě?
  Indie

  Navštivte krásy Indie – část 1

  Indie je obrovská. Nabízí nepřeberné množství míst k objevování i zážitků. Navštivte jeskyně, pouště i ostrovy a poznávejte geografickou i kulturní rozmanitost Indie.
  Mrtvé moře

  Vznášejte se na hladině Mrtvého moře

  Mrtvé moře je oblíbenou turistickou destinací při návštěvě Izraele či Jordánska. Je tak slané, že není možné se v něm potopit. Co byste měli vědět před jeho návštěvou?
  Poznejte tajuplnou Arménii

  Poznejte tajuplnou Arménii. Místo, kde podle Bible přistála Noemova Archa

  Arménskou republiku najdeme v jihozápadní Asii v pásmu Kavkaz a zároveň v pohoří Ararat, kde podle Bible přistála Noemova Archa. Ta je zároveň národním symbolem Arménie. V roce 301 byla první zemí na světě, která za své náboženství přijala křesťanství. Po mnoha letech válčení a genocidy ze strany Turků, se v roce 1991 pro rozpadu SSSR stala nezávislým státem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama