Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Přelidněná Diamond Head na Havaji. Návštěvníci budou brzy potřebovat rezervaci

  Je to jedno z nejoblíbenějších míst na Havaji. Bohužel právě proto bude brzy kdokoli ze zahraničí potřebovat rezervaci k jeho návštěvě. Zprávu nedávno přinesla CNN.

  Nový systém pro ikonický státní památník Diamond Head, domorodci nazývaný Lē’ahi, vstoupí v platnost 12. května. Oznámilo to ministerstvo půdy a přírodních zdrojů (DLNR) státu v nedávno vydané tiskové zprávě.

  Na ostrově O’ahu je Diamond Head jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi, uvedlo DLNR. „Diamantová hlava“ je známá pro úžasné výhledy z oblíbené turistické stezky.

  Systém se aktivoval ve čtvrtek 28. dubna a umožní rezervace maximálně 14 dní dopředu.

  Počínaje 12. květnem si lidé bez havajského řidičského průkazu nebo průkazu totožnosti musí zajistit rezervaci pro vstup do parku, uvádí tisková zpráva. Obyvatelé Havaje budou mít volný přístup bez výhrad, ale vjezd může záviset na tom, zda budou volná parkovací místa.

  Více o rezervačním systému naleznete zde.

  Důvody opatření

  Havaj prostě čelí stejnému problému, který mají některé americké národní parky nebo například italské město Benátky: Příliš mnoho lidí se tlačí do stejného prostoru ve stejnou dobu.

  Přeplněnost může zkazit zážitek z cestování a poškodit právě to, co si sem návštěvníci přijeli prohlédnout.

  „Nový rezervační systém zmírní dopady na životní prostředí způsobené pěší dopravou, sníží dopravní zácpy v parku a okolních oblastech, zlepší zážitek z kamaʻāiny a celkový prožitek návštěvníků, kteří si památku přijeli prohlédnout,“ uvádí se v tiskové zprávě.

  Podle tiskové zprávy je toto třetí státní park, který vyžaduje rezervace. Další dva jsou státní park Hā’ena na Kaua’i a státní park Waiʻānapanapa na Maui. Rezervace je také nutná v přírodní rezervaci Hanauma Bay na O’ahu.

  „Chválíme DLNR za to, že dovedla tento rezervační systém k realizaci, podpořila úsilí o řízení toku návštěvníků a obyvatel do Státní památky Diamond Head a učinila zážitek příjemnějším pro všechny,“ vyjádřila se k novému opatření Noelani Schilling-Wheeler, výkonná ředitelka Návštěvnického úřadu O’ahu.

  Sledujte nás na sítích