Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Nereálná očekávání od house sittingu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Někdy prostě věci nejdou podle plánu. Když jste ovšem na druhé straně světa a máte tam strávit několik měsíců, může to být velice nepříjemná zkušenost. Proč se někdy house sitting pokazí?

  „Profesionální“ správci domů mají obvykle kontrolní seznam položek, o kterých budou diskutovat na pohovoru s majitelem, než se odhodlají přijmout závazek. Při předání mohou jít do dalších podrobností. To vše opravdu pomáhá vyjasnit očekávání a ujistit se, že oba plně chápete požadavky toho druhého.

  Pamatujte, že toto je obousměrná výměna, proto by se komfortně měli cítit obě strany. Ani jeden by neměl mít pocit „nároku“. Pokud jste majitel nemovitosti a očekávání od hlídající osoby jsou příliš vysoká, vnímáte ji jako „zaměstnance“, možná bude lepší najít někoho, kdo vám nemovitost pohlídá za úplatu. Zrovna tak platí, že pokud chcete hlídat dům a domácí mazlíčky a představujete si nějaký luxus, něco ve stylu pronájmu přes Airbnb, nebude pro vás house sitting nejspíše nejlepší volba.

  Nereálná očekávání majitelů domů

  • Občas se stane, že některý majitel domu „zapomene“ správci předem říct, že bude hlídat i domácí zvířata.
  • Nezajištění plateb účtů za elektřinu, vodu atd. v době, kdy je majitel pryč. Pokud jste se tak nedohodli předem, za spotřebu správce domu by měl platit majitel.
  • Očekávání, že správce domu bude spát na znečištěných matracích, či ve starém a zapraném povlečení. Povlečení je dnes záležitost pár korun, proto pokud vám někdo má hlídat delší dobu dům, je vhodné mu zajistit nové ložní prádlo.
  • Nedodržení termínů. Může nastat nouzová situace a majitel domu se musí vrátit dřív. Nicméně měl by k tomu mít opravdu vážný důvod. Pokud je správce zároveň digitálním nomádem a pracuje z domu, může požadavek na dřívější odjezd ovlivnit jeho příjem, závazky a termíny. A společné soužití většinou není pohodlné ani pro jednu stranu.
  • Očekávání nepřiměřené péče o domácí mazlíčky, nebo tolerance špatného chování domácích mazlíčků. Ne, správce domu tu opravdu není od toho, aby si hrál s vaším psem 24 hodin denně či s ním spal v posteli. Váš pejsek by také měl mít správný výcvik, nedělat po domě loužičky, neustále štěkat, či být agresivní.
  • Hlídání dětí. To sem nepatří. Zároveň je nepřijatelné, aby do domu běžně chodili jiní rodinní příslušníci, například dospělé děti, přespávaly tam, vodily si tam kamarády a pořádaly večírky. Pokud to samozřejmě není předem dohodnuto.
  • Požádat o zálohu, když správce domu dorazí. To by mělo být předmětem dohody předem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Filipíny nejstarší tatérka

  Tetování s příběhem? Vyrazte na Filipíny za nejstarší tatérkou

  Tisíce turistů ročně míří do zapadlé horské vesnice na Filipínách. Důvodem je touha po tradičním ručním tetování od místní legendy. Je jí stoletá Whang Od Oggay, nejstarší filipínská tatérka.
  Mrtvé moře

  Zmizí Mrtvé moře z povrchu zemského?

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulé svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  House sitting očekávání

  House sitting není dovolená. Vyhněte se zklamání

  Bydlet si zadarmo v domě na pláži zní jako sen. Díky house sittingu se vám může splnit. Ale nemusí to být jen procházka růžovým sadem. Vyvarujte se nereálných očekávání.
  House sitting

  Než uzavřete dohodu o house sittingu

  Starat se někomu o dům a bydlet v něm zadarmo je lákavá představa. Existují ale věci, které byste si měli s majitelem nemovitosti ujasnit ještě před tím, než se definitivně dohodnete. Které to jsou?
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  Etiketa house sittingu

  House sitting, vztah založený na důvěře

  House sitting není jen bydlení zadarmo. Jedná se o vztah, který by měl mít určitá pravidla. Jaká je nepsaná etiketa dohod o house sittingu? Co dělat a čeho se vyvarovat.
  Reklama
  Reklama
  Reklama