Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Fidži nebo Tahiti? Nejkrásnější tichomořské ostrovy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Představte si tyrkysové laguny, teplé slunečné dny a bílé písečné ostrovy s kokosovými palmami. To jsou tichomořské ostrovy. Které jsou ty nejkrásnější?

  Fidži

  Fidži má nejrozvinutější infrastrukturu cestovního ruchu a díky tomu je nejvhodnější pro rodiny. Turismus je páteří ekonomiky této země a každý rok přiláká skoro 700 000 návštěvníků. Fidži má více než 330 ostrovů, což je ideální pro dobrodruhy, kteří touží po objevování. Potápění, šnorchlování, kajaky a surfování – díky hojnosti mořského života a klidným vodám v lagunách jsou to nejoblíbenější činnosti návštěvníků.

  Palau

  Palau je rájem potápěčů. Panenský podvodní svět je plný bohatého mořského života a korálů. Souostroví s bujnou tropickou vegetací se skládá z více než 200 ostrovů v severním Tichém oceánu. Najdete tu jeden speciální přírodní div – jezero medúz. Můžete zde šnorchlovat obklopeni miliony zlatých medúz, které ztratili svou schopnost žahat.

  Vanuatu

  Vanuatu je jedinečný tichomořský ostrov, který je stále prostý masové turistiky a obrovských turistických letovisek. Místo toho jsou možnosti ubytování soustředěny kolem butikových hotelů. Je to ohnivá země s několika činnými sopkami. Najdete tu jedny z nejlepších míst na potápění k vrakům na světě. Vanuatu je také domovem kavy – přírodního a zcela legálního narkotického nápoje připraveného z mletého kořene rostliny malok.

  Cookovy ostrovy

  Těchto 15 malých ostrovů nabízí uvolněnou dovolenou a je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Vláda zde zavedla sympatické pravidlo, které požaduje, aby všechny budovy byly menší než nejvyšší kokosová palma. To krásně ilustruje neformální atmosféru ostrovů, kde je měření prováděno pomocí palem, nikoli pravítek.

  Největším ostrovem je Rarotonga. 32 km dlouhá cesta vede kolem celého ostrova. Spojuje laguny a pláže, které jsou ideální pro šnorchlování, potápění a putování naboso po jemném bílém písku. Pro pohyb na ostrově si můžete pronajmout skútr.

  Niue

  Slyšeli jste někdy o Niue? Asi ne. Je to ostrov mimo hlavní turistické trasy, který zná jen málo zahraničních návštěvníků. Technicky vzato je to spíše korálový atol než ostrov, takže pokud doufáte v dlouhé písečné úseky pláže, pokračujte dál. Pokud však chcete šnorchlovat, potápět se, prozkoumávat jeskyně v jedné z nejčistších vod na světě, jste tu správně. Delfíni tančí jen pár metrů od břehu a velryby keporkaky lze spatřit během měsíce července až října.

  Samoa

  Dovolená na Samoi vás donutí zpomalit a objevit krásu zdejší přírody. Sopečná krajina vás okouzlí. Navštivte lávová pole Saleaula vzniklá po erupci Mt. Matavanu v letech 1905-1911. Samoa se skládá z deseti ostrovů plných rozmanitosti: od tradičního líného plážového života až po svěží úrodná údolí, vrcholky hor a mocné vodopády.

  Tonga

  Království Tonga patří mezi méně rozvinuté tichomořské ostrovy, je ale krásné díky svým bohatým kulturním a náboženským tradicím. Většina návštěvníků přijíždí za keporkaky a možností s těmito nádhernými mořskými savci plavat a šnorchlovat. Pláže nabízejí vše od surfování, plachtění a jízdy na kajaku v bohatých modrých vodách.

  Tahiti

  Na Tahiti se snoubí francouzská a polynéská kultura s romantikou. Zábavy je tu spousta: od šnorchlování v tyrkysových lagunách a procházení útesů po lekce tradičních tahitských tanců. Tahiti nabízí směs toho nejlepšího z Francie a tichomořských kultur. Pro skutečně romantický útěk navštivte Bora Bora, domov bungalovů nad vodou. Buďte však připraveni za to zaplatit – Tahiti patří mezi nejdražší tichomořské ostrovy.

  Nová Kaledonie

  Pokud vás láká Francouzská Polynésie, ale Tahiti je mimo váš rozpočet, zvažte návštěvu Nové Kaledonie. Objevíte překrásné laguny, neuvěřitelné túry červenými prašnými cestami, jemný bílý písek mezi prsty a jednu z nejlepších francouzských kuchyní jižního Pacifiku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Icukušima Japonsko

  Icukušima. Ikonická červená brána vznášející se v moři

  Svatyně Icukušima je jedním z ikonických obrázků Japonska, známých po celém světě. Přečtěte si naše tipy pro její návštěvu a nenechte si ujít žádnou z atrakcí ostrova Miyajima.
  Objevte krásu Ázerbajdžánu a jeho hlavního města Baku

  Chcete prožít tak trochu jinou dovolenou? Objevte krásu Ázerbajdžánu a jeho hlavního města Baku

  Na břehu Kaspického moře se rozkládá hlavní a největší město Ázerbajdžánu Baku, které je zároveň největším přístavem v zemi. Město je oproti zbytku země bohaté, neboť je významným nalezištěm ropy. Ostatně to nelze přehlédnout, na těžební věže narazíte v celém okolí. Mnohdy i tam, kde byste je možná nečekali, kupříkladu mezi domy na předměstí.
  Boracay

  Jak nadměrný turismus téměř zničil filipínský ráj na zemi

  Ostrov Boracay. Překrásné bílé pláže, palmy, tyrkysová voda, bohatý podmořský život. Když se o něm doslechl svět, každý tam chtěl strávit dovolenou snů. Jak se ostrov proměnil pod náporem turistů?
  Oman

  Omán: Vydejte se za poznáním jedné z opravdových perel východního cípu Arabského poloostrova

  Sultanát Omán je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Na své si přijdou jak milovníci překrásných pláží s bílým pískem, vysoko tyčících se pohoří a nádherné přírody, tak i ti, jež upřednostňují poznávání zemí z hlediska zvyků místních obyvatel, tradic, historie, náboženství, kuchyně.
  Tibetský Nový rok Losar

  Tibetský Nový rok Losar

  Historicky byli Tibeťané převážně nomádi, kteří harmonicky koexistovali s drsným prostředím na Tibetské náhorní plošině. Chov zvířat a skromné zemědělství byly pro hluboce věřící Tibeťany dlouho jedinečným způsobem života. Když přišla nárazová sklizeň, oslavovali to tancem a zpěvem. Po čase se z toho stala tradice. Jak dnes slaví Nový rok - Losar?

  V Austrálii se nachází nejstarší observatoř na světě

  Starobylé domorodé naleziště Wurdi Youang bylo poprvé objeveno evropskými osadníky před dvě stě lety. Archeologové ho začali mapovat v roce 1977, ale až před pár lety začali pomalu tušit jeho skutečný účel. Mohlo by se jednat o nejstarší astronomickou observatoř na světě. Je tedy Austrálie kolébkou astronomie?
  Reklama
  Reklama
  Reklama