Více
  16.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  9 důvodů, proč byste měli navštívit Rwandu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rwanda je malá země ve východní Africe, jež má co nabídnout jak baťůžkářům, tak cestovatelům toužícím po luxusní dovolené. Čtěte dále a zjistěte důvody, proč navštívit Rwandu.

  Rwanda sousedí s mnohem známějšími zeměmi Tanzanií a Ugandou, přesto zde můžete spatřit divokou zvěř, objevit unikátní kulturu, vyrazit na výlet nebo relaxovat.

  Nádherná krajina

  Tato země je hornatá, rozmanitá a nádherná. Skrývá džungle, savany, sopky, jezera a lesy, vše je od sebe vzdálené jen pár hodin. Rwandě se přezdívá „Země tisíce kopců“, proto nezapomeňte vystoupat na některý vrchol a užít si dechberoucí výhledy a západy slunce.

  Pozorujte divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí

  Ochrana přírody tu není neznámým pojmem, možností setkání s divočinou a návštěv národních parků je spousta. Pohoří Virunga, které se rozprostírá na území Rwandy, Ugandy a Demokratické republiky Kongo, je domovem více než poloviny světové populace horských goril. Turisté a cestovatelé mohou gorilí rodiny navštívit s průvodcem a přispět tak na jejich ochranu. Kromě goril je národní park Nyungwe domovem šimpanzů, mnoha dalších savců a více než 300 různých druhů ptáků. Díky tomu, že lvi a nosorožci byli po jejich vyhubení ve Rwandě znovu vypuštěni do volné přírody, má národní park Akagera opět svou africkou „velkou pětku“.

  Snadné cestování

  Na rozdíl od sousední Ugandy nebo Tanzanie funguje rwandský systém veřejných autobusů relativně na čas a silnice jsou obecně dobře udržované. Země je o něco menší než Švýcarsko, což znamená, že je možné ji projet za méně než 10 dní.

  Nakupování

  Ručně vyráběné koše, barevné látky (zvané gitenge) a kvalitní kávová zrna jsou k dispozici po celé zemi. V posledních letech se díky výrobě kreativních šperků, módním návrhářům a jedinečným módním přehlídkám dostalo město Kigali na mapu světových nákupních destinací.

  Rwandská i mezinárodní kuchyně

  Neopouštějte Rwandu, dokud neochutnáte brochety (grilované maso nebo ryby na špejli) a nepochutnáte si na místních úpravách brambor nebo banánů. V posledních letech navíc došlo k velkým změnám na restaurační scéně v Kigali, takže zde najdete nabídku vysoce kvalitního sushi, vynikající bibimbap, pizzu či domácí zmrzlinu.

  Aktivní dovolená

  Tato malá země nabízí nepřeberné množství aktivit a dobrodružnější povahy se tu jistě nebudou nudit. Kromě safari v divočině můžete jezdit na kajaku či kánoích, prozkoumávat umělecké galerie v Kigali, podnikat výstupy na sopky a mnoho dalšího.

  Lokalita

  Zvažte Rwandu jako východisko pro zbytek východní Afriky. Rychlé autobusy a letadla do Ugandy jsou poměrně levné a cesta do Nairobi, Zanzibaru, Addis Abeby a na pláně Serengeti je snadná. Máte chuť na dobrodružství? Překročte rwandskou hranici do Demokratické republiky Kongo a vydejte se na sopku Nyiragongo, jež je domovem největšího aktivního lávového jezera na Zemi.

  Fantastické počasí

  Počasí ve Rwandě je vždy mírné. Ani příliš horko, ani příliš chladno, Rwanda má ve srovnání se svými okolními sousedy jednoznačně nejpřívětivější počasí. Období dešťů přichází dvakrát ročně (přibližně od října do listopadu a od února do května), a přestože cestování může být obtížnější, vynahradí vám to svěží zelené výhledy a rozkvetlá krajina.

  Přátelští místní

  Rwanďané jsou notoricky laskaví a přátelští jedinci. V centru Kigali se neztratíte, neboť vždy bude po ruce někdo, kdo vám rád poradí. Porouchalo se vám vozidlo? Pomocných rukou je kolem vždy dostatek. Místní se s vámi vždy rádi zasmějí nad společným jídlem či u vychlazeného piva.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS